Neproměněné šance a laciné góly. To je podle trenéra problém sešívaných | SK Slavia Praha
Více

Neproměněné šance a laciné góly. To je podle trenéra problém sešívaných

PŘÍBRAM/NA LITAVCE - Sešívaným se podařilo vstřelit v Příbrami první branku, domácí ale vyrovnali a na konec dokonce otočili. „Mohli jsme uspět, ale chybí tomu v klíčových momentech proměňování šancí, příkladem může být, když Hrubý nastřelil tyč,“ poukázal na slabiny týmu trenér Miroslav Beránek.
Slavia opět prohrála nešťastnou brankou v závěru zápasu. Do něj ale nevstoupila špatně. „Chtěli jsme tady uspět a myslím, že jsme nepodali špatný výkon. V prvním poločase se hrál oboustranně rychlý fotbal, čemuž pomohl určitě i déšť. Podařilo se nám jít rychle do vedení, domácí ale po krásné akci vyrovnali. Zeman pak nastřelil ještě břevno, ale myslím, že jsme ho přikryli dobře,“ pochválil trenér Miroslav Beránek hlídání záložníka domácích.

Pak už ale hledal slabiny. „Chleba se lámal při našich šancích, které jsme nevyužili. Ve druhém poločasu už byla hra hodně rozkouskovaná, hodně soubojů. Dařilo se nám zápas kontrolovat, ale v 90. minutě jsme si dali vlastní gól, který nakonec utkání rozhodl,“ dodal Beránek.

K finální brance se hlásí příbramský Roman Bednář, který je i v zápise o utkání uveden jako střelec. Stejně jako Škoda při první brance. „Bílek říkal, že to odehrál on,“ tlumočil slova kapitána Beránek. Prohra Slavie měla podle něj ale více důvodů. „Rozhodně opět naše neproměněné šance. Dostali jsme gól z ojedinělého útoku. Já tam jinou šanci neviděl, byl to pro nás nešťastný konec,“ mrzelo ho.

K slávistické mušce se rozpovídal ještě podrobněji. „Mohli jsme uspět, ale chybí tomu v klíčových momentech proměňování šancí a na druhá straně naopak inkasujeme laciné góly. Příkladem může být, když Hrubý nastřelil tyč. Ve druhém poločase šel na bránu Škoda, který s tečí taky trefil tyčku,“ poukázal na některé situace.

Škoda má ale jinak úspěšnost vysokou. „Padá mu to tam, to je pravda. Ostatním bohužel ne. Potřebovali bychom střeleckou podporu i od nich,“ ví trenér sešívaných.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Dorostenci porazili Legii Varšava, přípravky vyhrály ve Wroclawi

27. 2. 2024
Mladší dorostenci sehráli utkání s Legií Varšava a zvítězili 4:2. Týmy U11, U9 a U8 vyrazily na turnaje do Polska. V derby proti Spartě rozhodli žáci o svém vítězství v poslední vteřině. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články