Slavia prohrála v Příbrami gólem z poslední minuty | SK Slavia Praha

Slavia prohrála v Příbrami gólem z poslední minuty

2:1
(1:1)
27. kolo, 9. 5. 2015
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 25. a 90. Bednář - 16. Škoda. <br> <b>ŽK:</b> Bednář - Deli, Škoda, Bílek. <br> <b>Rozhodčí:</b> T. Kocourek - I. Nádvorník, D. Hock.
PŘÍBRAM/NA LITAVCE - Slavia vstoupila do zápasu s Příbramí dobře. Už v 16. minutě se mohli sešívaní radovat z branky Milana Škody. Domácí ale zvládli srovnat ještě do poločasu a v samém závěru utkání si míč nešťastně srazil při bránění Bednáře do branky Bílek.
Trenér Beránek se musel opět obejít bez Martina Latky a Jaromíra Zmrhala. Slávistického kapitána stále trápí svalové zranění, Jaromír Zmrhal má lehké problémy s kotníkem a jeho startem v utkání se nechtěla riskovat případná další absence.

Sešívaní do samotného zápasu vstoupili skvěle, hned v první minutě se za obranu dostal Milan Škoda a mohl tak navázat na jeho rychlou branku proti Budějovicím. Po souboji s obránce ale zůstal nejlepší střelec SYNOT ligy ležet na zemi, ale sudí Kocourek penaltu nezapískal.

Chuť si ale nejlepší střelec soutěže spravil v 16. minutě. Piták hezky uvolnil na levé straně Hrubého, který ještě posunul na nabíhajícího Tamáse, jehož centr před brankou v obležení obránců zužitkoval právě Škoda, který otevřel skóre zápasu a oslavil tak svou letos už 18. ligovou branku.

Za devět minut bylo ale srovnáno, když se prosadil Roman Bednář. Ten si naběhl na přesný centr od Zemana, hlavou lízl míč a ten zapadl přesně ke vzdálenější tyči Berkovcovy branky. Za dalších osm minut už mohli vést opět sešívaní. Milan Škoda se z křídla dostal až do vápna, vystřelil a míč se po Kelemenově zákroku dostal k Hrubému, který napálil tyč.

Těsně před půlí zahrozil aktivní Zeman, jehož centr se z levé strany snesl na břevno. Těsně před tím na druhé straně se do velké šance hnal Vukadin Vukadinovič, i když byl ve vápně sražen obráncem, ani teď se pokutový kop nepískal a do kabin se šlo za remízového stavu.

V úvodu druhé půle se hrál dlouho vyrovnaný zápas, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Jako první vážněji zahrozil opět Milan Škoda, když se v 69. minutě hnal středem hřiště a jeho tečovaná střela těsně minula pravou tyč.

V 75. minutě se po dlouhé době, v roce 2015 poprvé, dostal do ligového zápasu Milan Černý, který se zotavil po zranění kolene. Na druhé straně do hry zasáhl Pavel Fořt, který ve Slavii dříve působil a získal se sešívanými mistrovský titul.

Hra se pak hodně rozkouskovala a ani jeden tým se nedostal do větší šance, domácí zastavil ofsajd, Vukadinovič na opačné straně přihrál Škodovi jen na paty.

Slavia držela krok až do samotného závěru zápasu, kdy se v 90. minutě dostal do zakončení Roman Bednář. Nákop domácích si zpracoval Mareš a posunul ho na domácího útočníka, toho tísnil Bílek a nešťastně tečoval míč tak, že přehodil Berkovce a domácí se mohli radovat z vítězství.

Sešívané čeká v příštím kole v Edenu malé derby, Slavia přivítá Duklu v neděli 17. května od 18:00.