V Liberci se střelci neprosadili | SK Slavia Praha

V Liberci se střelci neprosadili

Ani v pětadvacátém ligovém kole se Slavii nepodařilo zvítězit venku. Ze severu Čech veze bod za bezbrankovou remízu. Vedle dlouhodobých marodů chyběl červenobílým i nachlazený Karel Piták. Do sestavy se naopak vrátili Adam Petrouš a Štěpán Vachoušek, kterým vypršel karetní trest. Až v průběhu zápasu se do utkání zapojil Lukáš Došek.
Nejblíže ke gólům bylo v první čtvrthodině. Krátce po úvodním hvizdu se do šance dostal Tomáš Došek, který stejně jako o něco později Richard Dostálek nemířil přesně. Za Liberec zahrozili Jan Nezmar a Filip Hološko, do cesty se jim však postavil brankář Radek Černý. Ve druhé půli byla aktivnější Slavia, ale nedařilo se jí ve finální fázi. Na druhé straně nám po střele Broschinského pomohlo břevno.

„Přestože střetnutí skončilo 0:0, hrály oba celky na vítězství. V prvním poločase si vypracoval víc šancí Liberec, my byli po přestávce přesnější ve středu pole, čímž jsme si vynutili převahu. Bohužel bez efektu,“ hodnotil duel kouč Miroslav Beránek. „Nezáživný zápas to dnes určitě nebyl. K vidění byl dobrý fotbal, scházely jen branky,“ posteskl si trenér domácích Ladislav Škorpil. „Před půlí jsme měli navrch, pak nám ale dělali problémy soupeřovi hrotoví hráči.“ dodal.