Kilometry k dobru. Slavia a Plzeň znovu běží pro Paraple | SK Slavia Praha
Více

Kilometry k dobru. Slavia a Plzeň znovu běží pro Paraple

Celkem 232 hráčů z mužských, ženských i mládežnických kategorií SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň letos svým pohybem podpoří lidi na vozíku. Oba A-týmy budou sbírat kilometry pro Centrum Paraple přímo před zraky fanoušků také během středečního zápasu třetího kola nadstavby.
Středeční zápas s Plzní slibuje vedle atraktivní sportovní podívané také podporu pro dobrou věc. Výtěžek z registrace každého hráče pomůže financovat služby Centra Paraple, které pomáhají lidem s poraněním míchy vrátit se zpátky do běžného života.

„Tato iniciativa je pro nás významným důkazem toho, jakým způsobem může fotbal sloužit jako nástroj pro pozitivní změnu a podporu těch, kteří to potřebují. Filozofií naší strategie pod názvem „Za hranice hřiště“ je reálně poukazovat na to, že na hřišti v rámci 90 min. jsme soupeři, nicméně mimo hřiště společně využíváme obrovské síly fotbalu k tomu měnit svět k lepšímu. Vážíme si toho, že Viktoria Plzeň se stala jedním z prvních celků, s nimiž spojujeme síly a dá se říci, že již tradičně vynakládáme naše úsilí ve jménu solidarity s těmi, kdo čelí obtížím v jejich životech. Chceme tuto tradici rozšiřovat za hranice hřiště. Za hranice rivality,“ zdůraznil Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

„Rádi se jako klub opět přidáváme k této akci a rádi ji podpoříme. Oba kluby tak navazují na předešlé aktivity, které předcházely vzájemným zápasům. Společně tak dáváme signál všem fanouškům a široké veřejnosti, že i velcí rivalové dokáží společně podpořit opakovaně dobrou věc, pomoci potřebným a ten pravý boj a rivalita se tak odehrává jen a pouze na fotbalovém hřišti,“ řekl Adolf Šádek, předseda představenstva a generální ředitel FC Viktoria Plzeň.

„Centrum Paraple je často prvním místem, kde se lidé s poraněním míchy setkají s nabídkou pohybových aktivit na vozíku. Sport je nejen motivace, vůle a schopnost překonávat překážky, ale důležitý prvek pro zvýšení odolnosti. Propojení s tradičním klubem ze stejné části Prahy nám dává velký smysl a děkujeme, že nás týmy SK Slavia Praha i FC Viktoria Plzeň podpoří i v letošním roce účastí v týmovém souboji virtuálního Běhu pro Paraple,“ komentuje spolupráci David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

250 tisíc pro onkologické pacienty

Charitativní podtext mělo i poslední vzájemné dubnové utkání v Plzni. Nejvyšší představitelé obou klubů navštívili společně Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD) přímo na transplantační jednotce při hematoonkologickém oddělení FN Plzeň. Společně s fanoušky se pak podařilo vybrat částku 250 000 korun, která přispěje na pořízení rehabilitačního přístroje pro pacienty po transplantaci kostní dřeně. Všem, kteří se aktivně zapojili, moc děkujeme!

Spolupráce Slavie s Centrem Paraple nezůstává u jedné výzvy

Podpora lidí na vozíků spadá do samostatného programu Bez bariér, který je součástí širší CSR strategie klubu "Za hranice hřiště". Společně s odborníky z Centra Paraple postupně prohlubujeme svou aktivitu směrem k podpoře a vytvoření lepšího zázemí a zážitku pro fanoušky se speciálními potřebami.

Iniciativa "Bez bariér" se zasazuje o:

  • Zlepšení přístupnosti stadionu pro vozíčkáře a další osoby se zdravotním postižením.
  • Poskytování informací a služeb pro ty, kteří potřebují speciální podporu při návštěvě fotbalových zápasů a dalších aktivit klubu.
  • Vytváření prostředí podpory a inkluzivity pro všechny fanoušky, bez ohledu na jejich zdravotní stav.

Sbírejte kilometry pro dobrou věc i vy

Virtuálně se může do sportovní výzvy Běhu pro Paraple připojit každý. Ať už procházkou, během, nebo jízdou na kole, každý pohyb pro dobrou věc se počítá. Zjistěte více ZDE a podpořte společně s námi ty, kteří to potřebují.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články