STATISTICKÉ OKÉNKO: Rozhodla větší přímočarost v Teplicích? | SK Slavia Praha
Více

STATISTICKÉ OKÉNKO: Rozhodla větší přímočarost v Teplicích?

Zápas s Plzní se blíží a my nabízíme srovnání útoku Slavie v Teplicích a proti Jablonci. I přes rozdílný výsledek Slavia přehrála soupeře v obou zápasech.

Slávisté svého soupeře v ofenzivních statistikách předčili v obou zápasech. Jak Jablonec, tak Teplice výrazně přestříleli, na severu Čech byli ovšem přesnější, a to navzdory tomu, že v průměru pálili z větší vzdálenosti. V Teplicích mířila mezi tři tyče polovina všech našich střel, proti Jablonci to bylo 44 %.

Snahu vytvářet nebezpečné situace před brankou soupeře ukazuje i statistika přihrávek do vápna. Jak proti Jablonci, tak proti Teplicím jich slávisté do pokutového území přes padesát – v obou případech zhruba dvakrát tolik co jejich soupeř (v Teplicích s o něco vyšší úspěšností). V zápase proti Teplicím pak sešívaní o něco méně křížných pasů (jak mezi krajními beky, tak mezi záložníky), ovšem s vyšší úspěšností.

Zatímco proti Jablonci potřebovali sešívaní přes 28 přihrávek na jednu střelu, proti Teplicím už jen lehce přes 22. I když si tak na severu Čech přihrávali celkově častěji, jejich střelecká aktivita byla výrazně vyšší. Ve „střelecké přímočarosti“, tedy počtu přihrávek na jednu střelu, jsou slávisté v lize zatím na špici, na jeden pokus jim stačí v průměru 21 přihrávek. Je to méně než v loňské podzimní části, a dokonce méně než na jaře 2017, kdy červenobílí slavili mistrovský titul. Snaha častěji střílet je patrná i na průměrné vzdálenosti, ze které to sešívaní zkoušeli. Zatímco doma proti Jablonci to bylo necelých 14 metrů, v Teplicích přes 21 metrů.

Aktuálně

Totální podcast s Filipem Březinou a Davidem Foldynou

23. 2. 2024
Každý bojovník s těžkou nemocí potřebuje kolem sebe partu lidí, kteří mu dodají sílu a odvahu říct: „Do háje s ní!“. V rámci měsíce února, který Slavia věnuje podpoře boje proti rakovině, se o svůj příběh podělili herec Filip Březina a předseda spolku FxCK CANCER David Foldyna.

Soupeř na úrovni Ligy mistrů. Na San Siro vzpomínám rád

23. 2. 2024
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii italský AC Milán. O soupeři pak promluvil trenér Jindřich Trpišovský a zavzpomínal i na utkání Ligy mistrů na legendárním San Siru.

Informace ke vstupenkám do Milána

23. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články