Rekord je nádherný, jedná se ale o práci celého týmu | SK Slavia Praha
Více

Rekord je nádherný, jedná se ale o práci celého týmu

Ondřej Kolář přispěl k vítězství nad Jabloncem svojí 18. nulou v sezoně a vytvořil tak nový ligový rekord. ​„Dozadu jsme hráli zodpovědně,“ těší brankáře Slavie.

Ondro, netrvalo to dlouho a chvíli poté, co jste srovnal rekord v počtu čistých kont, tak jste ho i překonal. Jaký je pocit být jediný a první?
„Samozřejmě je to nádherný pocit, je to ale práce celého týmu. Proti Jablonci jsme opět hráli zodpovědně dozadu, vygradovalo to krásným výsledkem, dali jsme hodně gólů a žádný neobdrželi. O to větší radost z rekordu mám.“

Nějaké šance jste nicméně v utkání chytil, například Chramostovu ránu v první půli, která pro vás byla asi nejtěžší…
„Ano, samozřejmě. To bylo zase takové štěstí, zůstal jsem stát, čímž jsem to střílejícímu hráči moc neusnadnil. Jak ale říkám, je to i o tom štěstíčku. Moc mě těší, že jsme to tentokrát opět zvládli s nulou.“

Máte velkou radost z vysokého vítězství 5:0 nad v tabulce třetím Jabloncem, i když byl soupeř trochu oslabený?
„Určitě ano, s Jabloncem v posledních zápasech nemáme moc dobrou bilanci a šli jsme proto do zápasu trochu opatrně, báli jsme se, brzo jsme ale dali gól a pak už byl zápas v naší režii.“

Zdá se to pouze, nebo v posledních zápasech hrajete na hřišti ještě výše než dříve?
„Hraju ještě výše a uvidíme, kam až se to bude posouvat (smích).“

Aktuálně

Mojma byl na desítku, trn z paty nám vytrhl i Maso

25. 2. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Pardubicemi o nebezpečnosti soupeře, pomoci střídajících hráčů, výkonu Mojmíra Chytila, absenci středních záložníků i výhledu na nadcházející dvě derby.

Potlesk patří týmu. Nominace? Teď myslím jen na Slavii

25. 2. 2024
Mojmír Chytil naskočil do zápasu s Pardubicemi (3:0) po poločasové přestávce a soupeře sestřelil třemi brankami v rozmezí osmi minut. Stanovil tak nový rekord samostatné české ligy, která rychlejší hattrick nepamatuje.

Nula vzadu je velmi cenná. Pardubicím vděčím za hodně

25. 2. 2024
Vrátil se do sestavy proti klubu, za který odehrál celou loňskou sezonu, a přispěl jak k čistému kontu, tak k výhře 3:0. „Věřím, že nasbírané sebevědomí dokážeme využít v těch nadcházejících utkáních," říká Tomáš Vlček po vítězství nad Pardubicemi.

Další články