Mladící míří na hostování, Jakub Křišťan do Teplic | SK Slavia Praha
Více

Mladící míří na hostování, Jakub Křišťan do Teplic

Řada mladíků, kteří se na rozdíl od prvního soustředění nevešli do nominace A-týmu, míří do klubů první i druhé ligy. Jakub Křišťan s možností zpětného odkupu přestupuje do Teplic.

Stejně jako u odchodů Denise Višinského a Lukáše Červa do Slovanu Liberec, také v případě přestupu Jakuba Křišťana na sever Čech má Slavia právo zpětného odkupu za předem určenou částku.

„U všech hráčů, které pouštíme na přestup s možností zpětného odkupu, věříme, že udělají ten nejdůležitější krok v jejich kariérách. Jsme přesvědčeni, že je to správný krok pro hráče, z kterého v budoucnu bude těžit Slavia," říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Střední záložník Jakub Křišťan je odchovancem Slavie, v sešívaném dresu hraje už od počátku své kariéry v roce 2009. Ve Slavii prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Za A-tým zasáhl do jednoho soutěžního utkání, nastoupil v závěru do duelu UEFA Evropské ligy v Edenu s Nice, spolu s týmem tak mohl slavit výhru 3:2.

V červenobílých barvách si zahrál také mládežnickou UEFA Youth League. Jaro 2021 odehrál ve Vlašimi, kde působil také v poslední sezoně. Za středočeský celek se dokázal ve F:NL dvakrát gólově prosadit. Právě proti svému budoucímu klubu si pak Jakub Křišťan za Vlašim zahrál baráž o postup do nejvyšší české soutěže. Jakubovi přejeme hodně štěstí v jeho dalším působení!

Budoucnost dalších mladíků

Oproti prvnímu soustředění v Aigenu neodcestovala na závěrečnou fázi přípravy čtveřice hráčů. Filip Horský se začíná připravovat s Vlašimí, forma jeho působení se bude finalizovat. Antonín Kinský trénuje s Vyškovem, kde by měl stejně jako na jaře hostovat ve druhé lize. Devatenáctiletý brankář v loňském ročníku FN:L nastoupil do třinácti utkání, dvakrát udržel čisté konto.

Tomáš Rigo začíná trénovat také ve Vlašimi. Pokud se neobjeví možnost působení v první lize, tak bude hostovat opět právě ve Vlašimi. Tomáš Vlček, který v uplynulých dvou sezonách hostoval v Jihlavě, kde odehrál přes šedesát zápasů, začal trénovat v Pardubicích. Následně se rozhodne o jeho případném působení. Naopak brankář Jan Stejskal se nadále připravuje se Slavií.

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články