Ve čtvrtek od 18:00 souboj v play off UECL proti Rakówu | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek od 18:00 souboj v play off UECL proti Rakówu

Čtvrteční úvodní duel play off UECL na stadionu Čenstochové vyhlíží v preview brankář Aleš Mandous a hlavní trenér Jindřich Trpišovský. Jak bránit Ivi Lópeze, jak je na tom marodka a co říkají na zdejší stadion?

V cestě do základní skupiny Evropské konferenční ligy stojí poslední soupeř. Slávisté ve čtvrtek vyzvou v Čenstochové místní Raków, odveta proběhne za týden ve Fortuna Areně. Polského vicemistra a vítěze poháru zdobí výborná defenziva. V uplynulých dvou předkolech neinkasoval ani jednu branku.

„Celkově je to vyspělé mužstvo. Má zvládnuté všechny atributy hry, hodně vynikají v defenzivě, nedostávají góly, ani nepouští soupeře do mnoha šancí. Mají i některé šikovné hráče dopředu, jednoho mimořádně nadstandardního,“ vysvětluje trenér Jindřich Trpišovský.

Klíčovým hráčem Čenstochové je osmadvacetiletý Španěl Ivi López. Ofenzivní univerzál byl vloni králem střelců polské ligy a získal i cenu pro nejlepšího hráče Ekstraklasy.

„Trenéři mi vždycky nachystají videa střelců. Koukám na to a López je jejich nejlepší hráč, nejlepší střelec polské ligy. Musíme se na něj speciálně připravovat,“ říká brankář Aleš Mandous.

Domácí stadion Rakówu pojme 5500 fanoušků, na zápas se chystá i početná skupina příznivců Slavie.

„Je to trošku něco jiného, než jsme teď hráli. Je to takový útulnější stadionek, ale určitě bude plno. Fanoušci v Polsku jsou blázni, takže určitě bude skvělá atmosféra. Přirovnal bych to ke stadionu Sigmy nebo Karviné. Naši fanoušci za námi jezdí všude, my jim za to moc děkujeme. Doufám, že budou odjíždět šťastní,“ věří brankář sešívaných.

Trenérský tým Jindřicha Trpišovského má radost z rychle se uzdravujícího Tarase Kačaraby. Ukrajinský stoper nedohrál nedělní duel v Jablonci kvůli zranění.

„Taras překvapivě bude k dispozici. Rána to byla bolestivá, měl tam velký otok, ale dostal to v uvozovkách do dobrého místa, měl pohmožděnou kost. Před zápasem šel do tréninku. Všichni hráči, kteří s námi odcestovali budou připravení naskočit od začátku,“ uzavírá trenér Jindřich Trpišovský.

Zápas proti Čenstochové začíná ve čtvrtek v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující do Polska naleznete na našich klubových stránkách. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Totální podcast s Filipem Březinou a Davidem Foldynou

23. 2. 2024
Každý bojovník s těžkou nemocí potřebuje kolem sebe partu lidí, kteří mu dodají sílu a odvahu říct: „Do háje s ní!“. V rámci měsíce února, který Slavia věnuje podpoře boje proti rakovině, se o svůj příběh podělili herec Filip Březina a předseda spolku FxCK CANCER David Foldyna.

Soupeř na úrovni Ligy mistrů. Na San Siro vzpomínám rád

23. 2. 2024
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii italský AC Milán. O soupeři pak promluvil trenér Jindřich Trpišovský a zavzpomínal i na utkání Ligy mistrů na legendárním San Siru.

Informace ke vstupenkám do Milána

23. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články