Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň | SK Slavia Praha
Více

Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň

Slávistické ženy odcestovaly ve středečních ranních hodinách z letiště Václava Havla na Island, kde je ve středu 21. září čeká úvodní zápas Ligy mistryň proti Valuru Reykjavík.

Los Ligy mistryň přiřkl slávistkám islandský Valur, který momentálně vede po 16.kole nejvyšší ženskou fotbalovou ligu na Islandu, která se hraje od konce dubna do začátku října. Tým hraje své domácí zápasy na stadionu v Hlíðarendi v Reykjavíku a týmové barvy jsou stejně jako Slavie červená a bílá. Fotbalistky Slavie nečeká nic jednoduchého, Valur vyhrál 11 krát ligu a 13 krát islandský pohár žen. Tým trenéra Valuru Pétura Péturssona tvoří pouze hráčky islandské národnosti, na mezinárodní úrovní se prosazuje především golmanka Sandra Sigurdardottir, které je i jedničkou islandské reprezentace.

„Na zápas s islandským Valurem jsme se v lize skvěle naladily, v týmu panuje pozitivní nálada a víme, jak velkou útočnou sílu máme. Hodně věřím, že si na Islandu vytvoříme gólové příležitosti, ze kterých se prosadíme,“ prozradila před úvodním zápasem záložnice Tereza Szewieczková.

Utkání se hraje ve středu 21.9. od 19:00 (českého času) na stadionu soupeře. Přímý přenos zápasu odvysílá pouze místní televize, proto sledujte klubové sociální sítě pro aktuální dění ze zápasu. Odveta je pak na programu 28.9. od 15:00 na Xaverově.

Aktuálně

Los čtvrfinále MOL Cupu v pátek od 10:00

7. 12. 2023
Slávisté dokázali dvěma brankami v prodloužení projít přes Hradec Králové a na cestě za obhajobou trofeje tak už stojí jen sedmero vyzyvatelů.

Jako vlna v moři. 80 let od narození Františka Veselého

7. 12. 2023
7. prosinec roku 1943. Tento den přišel na svět legendární útočník František Veselý. Rekordman v počtu odehraných zápasů v dresu Slavie, kapitán vítězů Českého poháru 1974, mistr Evropy 1976. Fotbalový idol, oddaný klubista. Nezapomínáme! V našich vzpomínkách bude žít navěky!

Jakub Kopáček odchází do Táborska

7. 12. 2023
Slávistický odchovanec Jakub Kopáček míří do druholigového Táborska. Slavia se s jihočeským klubem dohodla na přestupu.

Další články