Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň | SK Slavia Praha
Více

Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň

Slávistické ženy odcestovaly ve středečních ranních hodinách z letiště Václava Havla na Island, kde je ve středu 21. září čeká úvodní zápas Ligy mistryň proti Valuru Reykjavík.

Los Ligy mistryň přiřkl slávistkám islandský Valur, který momentálně vede po 16.kole nejvyšší ženskou fotbalovou ligu na Islandu, která se hraje od konce dubna do začátku října. Tým hraje své domácí zápasy na stadionu v Hlíðarendi v Reykjavíku a týmové barvy jsou stejně jako Slavie červená a bílá. Fotbalistky Slavie nečeká nic jednoduchého, Valur vyhrál 11 krát ligu a 13 krát islandský pohár žen. Tým trenéra Valuru Pétura Péturssona tvoří pouze hráčky islandské národnosti, na mezinárodní úrovní se prosazuje především golmanka Sandra Sigurdardottir, které je i jedničkou islandské reprezentace.

„Na zápas s islandským Valurem jsme se v lize skvěle naladily, v týmu panuje pozitivní nálada a víme, jak velkou útočnou sílu máme. Hodně věřím, že si na Islandu vytvoříme gólové příležitosti, ze kterých se prosadíme,“ prozradila před úvodním zápasem záložnice Tereza Szewieczková.

Utkání se hraje ve středu 21.9. od 19:00 (českého času) na stadionu soupeře. Přímý přenos zápasu odvysílá pouze místní televize, proto sledujte klubové sociální sítě pro aktuální dění ze zápasu. Odveta je pak na programu 28.9. od 15:00 na Xaverově.

Aktuálně

Premier Cup už zítra v Měcholupech

27. 9. 2022
Už zítra proběhne v Horních Měcholupech mezinárodní turnaj pro kategorii U13 pořádaný mládežnickou akademií. Turnaje se zúčastní pět týmů.

Informace pro fanoušky do Kluže

27. 9. 2022
Čtvrtý zápas skupinové fáze Evroské konferenční ligy mezi Kluží a Slavií se odehraje 13. října od 18:45 středoevropského času v Kluži. V článku si přečtěte bližší informace ke vstupenkám a k výjezdu.

Odveta Ligy mistryň. Ve středu proti Valuru!

26. 9. 2022
Už ve středu, na státní svátek, hostí slávistky v odvetě Ligy mistryň na stadionu v Horních Počernicích islandský Valur. Vstupenky budou v prodeji na místě, permanentkáři jdou zdarma.

Další články