Směr Polsko. Slávisté míří na odvetu play off UEL | SK Slavia Praha
Více

Směr Polsko. Slávisté míří na odvetu play off UEL

Slávisté míří do polského Lublinu, kde je čeká odveta se Zorjou Luhansk, hájit budou dvoubrankový náskok z domácího duelu play off Evropské ligy. Před odletem promluvili Igoh Ogbu a asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Dvougólový náskok zařídili slávisté v závěru duelu ve Fortuna Areně, trefili se Muhamed Tijani a Lukáš Masopust.

„Výsledek 2:0 je po celkovém vývoji skvělý. Oba góly jsme dali až na konci zápasu. Zaplaťpánbůh, že jsme v nastaveném čase přidali druhý gól, to nás trošku uklidnilo. V odvetě to ale nebude nic jednoduchého, žádný tým se předem nevzdá a neporazí se sám,“ předvídá asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Igoh Ogbu kvůli červené kartě vynechal poslední dva zápasy kvalifikace Evropské ligy. Nyní už mu vypršel trest a na odvetu se Zorjou cestuje s týmem.

„Jsem rád, že jsem zpátky. Máme radost, že jsem zase s týmem a těším se, jak zabojujeme o postup,“ hlásí stoper sešívaných.

Zorja hraje evropské zápasy v azylu v polském Lublinu, Arena Lublin pojme 15 500 diváků a v roce 2017 hostila evropský šampionát do jednadvaceti let.

„Je to druhý venkovní zápas s ukrajinským týmem, je to specifické. Nehrají přímo doma, není to jejich typické domácí prostředí, ale jsou tam zvyklí. Bude pro nás příjemné, když nás znovu přijedou podpořit fanoušci, protože jsem neskuteční a moc nám pomáhají,“ těší se na cestující fanoušky Housštecký.

„Je to součástí situace, co se děje na Ukrajině. Nemáme z toho radost, ale určitě budou mít potřebnou podporu i v Polsku. My tam prostě chceme jet, hrát dobrý fotbal a přivést postup,“ uzavírá Igoh Ogbu.

Aktuálně

#UEL SESTŘIH | Sheriff – Slavia 2:3

2. 12. 2023
Vraťte se společně s námi do Tiraspolu ještě jednou, o zajímavé momenty nebyla v Podněstří nouze. Elegantní patička Václava Jurečky, premiérový gól v Evropě pro Christose Zafeirise nebo vítězné dělo Muhameda Tijaniho z poslední minuty.

PREVIEW: Vlček a Houštecký před Zlínem

2. 12. 2023
O nedělním ligovém střetu ve Zlíně promluvili na kameru #SlaviaTV asistent trenéra Zdeněk Houštecký a obránce Tomáš Vlček.

MATCHDAY z Tiraspolu. Obrat, třetí postup a TJ

2. 12. 2023
Z rajónu Sheriffa lup v podobě tří bodů! A navrch sladký bonus… Slávisti dali ve čtvrtek v Tiraspolu výhrou 3:2 razítko na třetí postup do vyřazovací fáze Evropské ligy v éře trenérského týmu Jindřicha Trpišovského. MATCHDAY byl u toho!

Další články