Kostky jsou vrženy. Sešívaní odletěli do Říma | SK Slavia Praha
Více

Kostky jsou vrženy. Sešívaní odletěli do Říma

Slávisté se vydali na cestu do italské metropole, kde ve čtvrtek od 21:00 vyzvou v rámci třetího kola Evropské ligy římské AS. Před odletem promluvil asistent trenéra Zdeněk Houštecký a útočník Mojmír Chytil.

„Je to věhlasný tým, i takové si ale někdy projdou menší krizí. Teď už hrají zase skvěle, poslední zápasy výsledkově zvládli. Pravda se ukáže až na hřišti a my uděláme vše pro to, aby byla červenobílá," popisuje výkonnost AS asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

„Je to přesně ten zápas, o kterém jsme jako malí kluci snili. Zahrát si na takto velkém stadionu bude obrovský zážitek, už nemůžu ani dospat," směje se útočník Mojmír Chytil.

Kádr čtvrtečního soupeře zdobí zvučná jména, mezi kterými nechybí ani držitelé titulu Serie A nebo výherci posledního mistrovství světa v Kataru.

„Jako útočník jsem nejvíce zvědavý na Romelua Lukaka. Je ohromně silný, rychlý, velmi se na konfrontaci s ním těším," dodává autor šesti branek v aktuální sezoně.

V italské metropoli na sebe narazí prozatím stoprocentní týmy, Řím duely se Servette i Sheriffem zvládl, Slavia však v současné chvíli vede skupinu G rozdílem skóre.

„Budeme hrát stejně jako vždy, ofenzivně a aktivně. Chceme si rozdat si to s nimi jako rovný s rovným. Máme soupeře nakoukaného, pokusíme se na něj něco vymyslet. Kluci do toho určitě dají všechno," věří v úspěch člen realizačního týmu sešívaných.

„Skupinu jsme podle mého rozehráli výborně, dodalo nám to klid do žil. Teď se můžeme s čistou hlavou chystat na Řím, jdeme se zkrátka poprat o první místo," hlásí s úsměvem čtyřiadvacetiletý forvard.

Aktuálně

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Lístky na zápas s Libercem jsou v prodeji

26. 2. 2024
Vstupenky na domácí utkání 25. kola FORTUNA:LIGY proti Slovanu Liberec si můžete koupit ve volném prodeji. Lístek koupíte za cenu od 260 korun.

Mojma byl na desítku, trn z paty nám vytrhl i Maso

25. 2. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Pardubicemi o nebezpečnosti soupeře, pomoci střídajících hráčů, výkonu Mojmíra Chytila, absenci středních záložníků i výhledu na nadcházející dvě derby.

Další články