Kostky jsou vrženy. Sešívaní odletěli do Říma | SK Slavia Praha
Více

Kostky jsou vrženy. Sešívaní odletěli do Říma

Slávisté se vydali na cestu do italské metropole, kde ve čtvrtek od 21:00 vyzvou v rámci třetího kola Evropské ligy římské AS. Před odletem promluvil asistent trenéra Zdeněk Houštecký a útočník Mojmír Chytil.

„Je to věhlasný tým, i takové si ale někdy projdou menší krizí. Teď už hrají zase skvěle, poslední zápasy výsledkově zvládli. Pravda se ukáže až na hřišti a my uděláme vše pro to, aby byla červenobílá," popisuje výkonnost AS asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

„Je to přesně ten zápas, o kterém jsme jako malí kluci snili. Zahrát si na takto velkém stadionu bude obrovský zážitek, už nemůžu ani dospat," směje se útočník Mojmír Chytil.

Kádr čtvrtečního soupeře zdobí zvučná jména, mezi kterými nechybí ani držitelé titulu Serie A nebo výherci posledního mistrovství světa v Kataru.

„Jako útočník jsem nejvíce zvědavý na Romelua Lukaka. Je ohromně silný, rychlý, velmi se na konfrontaci s ním těším," dodává autor šesti branek v aktuální sezoně.

V italské metropoli na sebe narazí prozatím stoprocentní týmy, Řím duely se Servette i Sheriffem zvládl, Slavia však v současné chvíli vede skupinu G rozdílem skóre.

„Budeme hrát stejně jako vždy, ofenzivně a aktivně. Chceme si rozdat si to s nimi jako rovný s rovným. Máme soupeře nakoukaného, pokusíme se na něj něco vymyslet. Kluci do toho určitě dají všechno," věří v úspěch člen realizačního týmu sešívaných.

„Skupinu jsme podle mého rozehráli výborně, dodalo nám to klid do žil. Teď se můžeme s čistou hlavou chystat na Řím, jdeme se zkrátka poprat o první místo," hlásí s úsměvem čtyřiadvacetiletý forvard.

Aktuálně

Petr Ševčík donominován na EURO

12. 6. 2024
Petr Ševčík míří na svůj druhý evropský šampionát, ve středu odpoledne nahradil v nominaci zraněného Michala Sadílka. Gratulace a hodně štěstí, Šévo!

Sezona U17: mistři ligy i Československý pohár

12. 6. 2024
Nezapomenutelný ročník 2023/24 má za sebou tým mladších dorostenců U17. Prvenství na Memoriálu Františka Harašty, dvě dlouhé vítězné série, titul mistrů republiky a teď i vítězství v Československém poháru. Svěřenci Jaroslava Machače napsali příběh sezony zlatým písmem.

Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu

11. 6. 2024
V sobotu 8. června se v tréninkovém centru Horních Měcholup konal druhý ročník turnaje GIRLS CUP pro dívky do šestnácti let. Slávistky ve velké konkurenci obsadily skvělé druhé místo a na turnaji nedostaly ani jednu branku! Nejlepší hráčkou se stala Michaela Pekárová ze Slavie.

Další články