Na místě činu. Vávra po 27 letech zpět v Římě | SK Slavia Praha
Více

Na místě činu. Vávra po 27 letech zpět v Římě

Spolu se slávistickou výpravou dorazil do Říma i čestný host, bývalý záložník Jiří Vávra. Autor slavné postupové trefy ze čtvrtfinále Poháru UEFA se na Stadio Olimpico vrátil po 27 letech.

Prohlídka historického centra města včetně majestátního Kolosea, společně s dalším přímým aktérem vyřazení AS Řím Vladimírem Šmicerem slavnostní večeře s klubovými partnery. A pak už návrat na místo, kde se psal jeden z nejslavnějších momentů slávistické historie.

Vávrovou zásluhou. Porážka 1:3 v odvetném duelu proti AS z 19. března 1996 chutnala přesladce. Účast mezi nejlepší čtyřkou Poháru UEFA je dodnes platným českým klubovým rekordem. Tři dechberoucí evropská tažení výběrů Jindřicha Trpišovského a jeho kolegů skončila ve čtvrtfinále.

„Cítím nostalgii. Vzpomínky ožívají. Tamhle je branka, na kterou jsem vystřelil. Tamhle jsme zase skákali šipky s fanoušky,“ vypráví tichým hlasem Vávra a ukazuje po liduprázdném stadionu pro 70 tisíc fanoušků.

Ve čtvrtek večer čestný klubový host bude přímo na Stadio Olimpico sledovat snažení svých následovníků. Výkop utkání je naplánován na 21:00, oba kluby půjdou do přímého souboje o první místo ve skupině G s bilancí dvou vítězství.

„Těším se. Jsem strašně rád a vděčný, že jsem se mohl do Říma vrátit. Klukům budu držet palce, věřím, že jsou schopní něco uhrát. A hlavně postoupit do další fáze,“ přeje si Vávra.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Dorostenci porazili Legii Varšava, přípravky na turnajích ve Wroclawi

27. 2. 2024
Mladší dorostenci sehráli utkání s Legií Varšava a zvítězili 4:2. Týmy U11, U9 a U8 vyrazily na turnaje do Polska. V derby proti Spartě rozhodli žáci o svém vítězství v poslední vteřině. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články