PREVIEW: Köstl a Chytil před výjezdem do Olomouce | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Köstl a Chytil před výjezdem do Olomouce

Před nedělním ligovým utkáním na půdě olomoucké Sigmy dorazili před mikrofon #SlaviaTV v rámci tradičního preview asistent trenéra Jaroslav Köstl a útočník Mojmír Chytil, který na Hané šest let působil.

Slávisti se v neděli představí na Hané, v rámci 15. ligového kola vyzvou domácí Sigmu Olomouc. Do utkání půjdou posilněni o senzační čtvrteční zážitek. Ve vyprodaném Edenu skalpovali italského titána AS Řím a vedou skupinu Evropské ligy.

Jedna věc je výsledek, který je skvělý, získali jsme skalp opravdu obrovského klubu. V naší éře je to možná vítězství nad největším klubem. Z tohoto pohledu je to opravdu dobré i do budoucna, bude se na to hodně vzpomínat. Ještě důležitější je ale cesta, kterou jsme k výsledku došli. Byl to přesně takový výkon, který jsme požadovali a potřebovali, plný emocí, nasazení a správné agresivity a nastavení, ať už u hráčů, realizačního týmu nebo fanoušků. Byl to krásný zážitek, na který určitě budeme vzpomínat a jsme za něj moc šťastní. Musíme to potvrzovat dál," přibližuje duel s italským týmem asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Byl to asi jeden z mých největších zápasů, které jsem kdy hrál. Řadím jej nejvýše, ač jsme s velkými týmy hráli třeba v přípravě tady i v Olomouci, tohle byl mistrovský zápas v Evropské lize. Porazit doma AS Řím 2:0 v takové kulise? Neuvěřitelné," vzpomíná na vítězný čtvrtek Mojmír Chytil.

Mojmír Chytil se proti Římu projel na emoční horské dráze. Neproměněná šance je zapomenuta, v paměti zůstane jeho asistence na vítěznou branku Václava Jurečky.

Mrzelo mě o poločase, že jsme o přestávce mohli vést 1:0. Podařilo se nám druhý poločas odehrát stejně, jako ten první, dali jsme dva góly, urvali vítězství. Co víc si přát," říká asistent první branky čtvrtečního utkání.

Olomouci patří v tabulce pátá příčka, uplynulé tři ligové duely zremizovala. Poslední vzájemný souboj na Andrově stadionu přinesl pětibrankovou přestřelku se šťastnějším koncem pro sešívané.

U Olomouce je důležité, že u kádru dlouhodobě působí trenéři, kteří odvádí skvělou práci. To se potvrzuje i v téhle sezoně, i když teď mají výsledkový útlum, tak se drží v horních patrech tabulky. Je to odměna za práci, kterou odvádí. Složili velmi dobrý a zajímavý tým, takový mix starších i mladších hráčů. Nepříjemný soupeř, ale budeme tam chtít samozřejmě uspět, podat stejný výkon, jako jsme podali ve čtvrtek, abychom to na Moravě zvládli. Zápasy jsou tam ošidné, osahali jsme si to na vlastní kůži loni, kdy jsme po desáté minutě prohrávali 2:0. Nakonec jsme to horko těžko otáčeli, takže vstup do zápasu pro nás bude ohromně důležitý. Věřím, že se správně nastavíme, abychom tam uspěli," vyhlíží utkání na Andrově stadionu člen realizačního týmu Slavie.

Moc se těším, bude to můj první zápas proti Olomouci. Myslím, že hrají stabilně, daří se jim získávat hodně bodů, hrají na vrchu. Plní si cíle, které si přáli před sezonou, chtějí být do šestého místa. Z mého pohledu nás nečeká jednoduchý zápas, musíme se hlavou přesunout trošku jinam, připravit se na zápas a začít odznova, nečeká nás nic lehkého," promlouvá o výsledcích odchovanec olomoucké Sigmy.

Realizační tým Slavie těší návrat uzdraveného Petra Ševčíka. Reprezentační záložník se ve čtvrtek objevil na hřišti poprvé od 21. září.

Šéva vypadal velmi dobře v tréninku, je to typ hráče, který po delší pauze zvládá návrat na hřiště a odmlka není tolik znát. V tom je jedinečný, přinesl nám navíc do týmu rozšířené možnosti sestavy, je to jiný typ hráče, než tolik ostatní," dodává ke stavu českého středopolaře Köstl.

Zápas proti Olomouci začíná v neděli v 18:00, přímý přenos nabídne O2 TV Sport. Další zajímavé informace nejen pro fanoušky cestující na utkání naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Povinnost velí uspět. Víme ale, jak se tu trápil Řím

29. 11. 2023
Jaroslav Köstl před utkáním s Tiraspolem promluvil s novináři o absenci hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského, historickém zápisu, kterým by bylo udržení prvního místa v tabulce na úkor AS Řím, i očekáváné slabé návštěvě na čtvrteční duel.

Musíme být ostražití. Známe cenu prvního místa

29. 11. 2023
Před čtvrtečním utkáním proti Sheriffu Tiraspol hovořil s novináři Lukáš Provod. Reprezentační záložník hovořil o zavádějícím výsledku prvního vzájemného střetnutí i touze udržet první příčku v tabulce.

U19 vycestovala k utkání s Juventusem

28. 11. 2023
Slávistický výběr do devatenácti let v úterý vycestoval k utkání v rámci turnaje Al Abtal s Juventusem.

Další články