Výhra na Hané. Skórovali Wallem, Tomič a Jurečka | SK Slavia Praha

Výhra na Hané. Skórovali Wallem, Tomič a Jurečka

1:3
(1:2)
15. kolo, 12. 11. 2023, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Sešívaní v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY vycestovali na Andrův stadion, kde porazili domácí Sigmu Olomouc 3:1. Před zraky 8 897 diváků orámovali první poločas brankami Conrad Wallem a Michal Tomič, v úvodu druhého dějství zpečetil výhru Václav Jurečka.

Oproti čtvrtečnímu klání s AS Řím doznala úvodní jedenáctka čtyř změn. Ve středu pole doplnil Oscara Dorleyho uzdravený Petr Ševčík, který se vrací do základu po téměř dvou měsících. Právě na Hané strávil středopolař velkou část své kariéry, stejně jako v brance chytající Aleš Mandous. Na stranách tentokrát operovali Conrad Wallem a Michal Tomič, pozici hrotového útočníka zaujal Muhamed Tijani.

Do 300. duelu pod taktovkou Jindřicha Trpišovského a jeho realizačního týmu vstoupili sešívaní na výbornou. Už ve 4. minutě nacentroval do vápna z pravé strany navrátilec do základní sestavy Petr Ševčík, k míči se jako první dostal Conrad Wallem. Na hlavičku norského záložníka byl brankář Digaňa krátký – 0:1!

Před závěrem první čtvrthodiny se po faulu Lukáše Masopusta Sigmě naskytla příležitost přímého kopu z hloubi pole, ze kterého se prudkou hlavičkou na přední tyč prosadil olomoucký Pokorný – 1:1.

Velká šance sešívaných přišla na začátku třetí desetiminutovky, kdy po centru Lukáše Provoda vypálil uvnitř šestnáctky střelec první branky utkání Wallem, jeho pokus však skončil pouze na bloku.

Osm minut před koncem prvního dějství rozběhl rychlý brejk Jurečka, následná střela Provoda zamířila mimo tyče. O několik chvil později zkusil pozornost hanáckého brankáře Holeš, ke změně skóre ale nedošlo.

Ve 43. minutě Petr Ševčík na levé straně hřiště přenechal Lukáši Provodovi, který vyslal ostrý centr. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Michal Tomič, který ranou k levé tyči vrátil sešívaným vedení – 1:2!

První poločas více nenabídl, a slávisté tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Do druhé půle naskočili sešívaní se dvěma změnami, Igoha Ogbua a Muhameda Tijaniho nahradili Tomáš Vlček a Mick van Buren.

Pět minut po hvizdu rozhodčího se k centru z pravé strany dostal střídající Mick van Buren, brankář Digaňa akrobatickou střelu ve výskoku vyrazil. Na druhé straně unikl o po zaváhání Vlčka Juliš, jehož střelu skryl bezpečně do rukavic Aleš Mandous.

V 56. minutě dostal míč na pravé straně Václav Jurečka, který vystřelil slabší nohou z hranice šestnáctky a s pomocí teče olomouckého Pokorného rozvlnil síť za brankářem Digaňou – 1:3!

Dvanáct minut před koncem hrací doby slávisté podruhé vystřídali, odpracováno měli Petr Ševčík a Václav Jurečka. Nahradili je Jakub Hromada a Mojmír Chytil, kterého při návratu na Andrův stadion fanoušci přivítali hlasitým potleskem.

Z následující situace se dostal k nebezpečné hlavičce Fiala, Aleš Mandous se blýskl skvělým zákrokem. Sedm minut před koncem realizační tým sešívaným naposledy vystřídal, Michala Tomiče nahradil Andres Dumitrescu.

Nic dalšího klání na Hané nenabídlo, a Slavia tak porazila Sigmu rozdílem dvou branek. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v sobotu 25. listopadu, kdy ve Fortuna Areně přivítají České Budějovice. Výkop duelu 16. kola FORTUNA:LIGY je naplánován na 18:00.