Do Tiraspolu bez Trpišovského i Holeše | SK Slavia Praha
Více

Do Tiraspolu bez Trpišovského i Holeše

Slávisti v úterý cestují do moldavského Tiraspolu na utkání 5. kola základní skupiny G Evropské ligy. Ve složení týmu došlo k zredukování, v Edenu zůstává hlavní trenér Jindřich Trpišovský i další opory.

Před odletem na letiště se před kameru #SlaviaTV postavili asistent Jaroslav Köstl a útočník Mojmír Chytil. Do Tiraspolu necestuje ze zdravotních důvodů šéf sešívané střídačky a několik dalších opor. V Praze zůstávají Tomáš Holeš, Petr Ševčík, Matěj Jurásek a Boluwatife Ogungbayi.

„Vzhledem k nabitému programu ve zbytku sezony jsme měli v pondělí volno, teď odlétáme do Tiraspolu, někteří hráči na palubě nebudou. Po dohodě s fyzio týmem neletí Tomáš Holeš ani Petr Ševčík, v Praze zůstanou z preventivních důvodů a budou se soustředit na závěr podzimní sezony. Jinak letí tým v nezměněném složení, Matěj Jurásek už začíná trénovat, ale ještě zůstává v Praze. Ivan Schranz bude připravený s ochrannou maskou,“ vysvětluje asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Asistent hlavního trenéra promluvil také o tom, jak se Trpišovského absence promítne do přípravy týmu na utkání i koučinku během duelu.

„S Jindrou spolupracujeme už asi deset let, víme, kdo má co dělat. Žádná velká změna to snad nebude, snad jen v koučinku samotném na hřišti, ale to jsme si za tu kariéru taky párkrát vyzkoušeli. Doufám, že bude Jindra co nejdřív v pořádku a my mu tam uděláme radost výsledkem, můžeme slavit postup.“

Po čtyřech odehraných zápasech jsou červenobílí na čele skupiny G o skóre před AS Řím. K jistotě postupu do vyřazovacích kol Evropské ligy stačí proti Sheriffu neprohrát.

„Po zápase v Římě jsme si přáli dostat se do pozice, kdy to máme ve svých rukou. Odehráli jsme skvělý zápas s AS Řím, posunuli se na špici tabulky skupiny, ale musíme to potvrdit v následujících zápasech. Jde o postup, jde o prestiž, jde o koeficient, jde o peníze i lepší nasazení do jara,“ říká asistent trenéra.

„Musíme k zápasu přistoupit stejně jako pokaždé. Do Tiraspolu jedeme jednoznačně vyhrát a stvrdit tak náš postup do jarní fáze,“ hlásí útočník Mojmír Chytil.

Reprezentační útočník v domácím zápase proti Sheriffu (6:0) dvakrát skóroval a zapsal jednu asistenci.

„Domácí zápas se mi proti nim hodně povedl. Byl to jeden z mých nejlepších výkonů ve Slavii. Tenkrát nám pomohly rychlé branky v úvodu, odveta ale začne od nuly, musíme to tak brát a vstoupit do zápasu se stejnou vervou,“ upozorňuje slávistický forvard.

Dle předpovědi bude ve čtvrtek v Tiraspolu panovat mrazivé počasí, teploty by měly atakovat minus čtyři stupně Celsia.

„Mrazivé počasí určitě nebude úplně příjemné, jakmile však rozhodčí pískne do píšťalky, přestanete ho vnímat a rychle se zahřejete. Věřím, že nám nebude dělat problémy,“ uzavírá své dojmy před odletem do Moldavska Chytil.

Zápas proti Sheriffu Tiraspol začíná ve 21:00, přímý přenos vysílá Sport 2.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články