Do Hradce na osmifinále MOL Cupu | SK Slavia Praha
Více

Do Hradce na osmifinále MOL Cupu

Slávisti vyhlíží osmifinále domácího poháru, ve středu od 18:00 se v Malšovické aréně postaví domácímu Hradci Králové. O utkání promluvil kapitán Jan Bořil.

Votroci, jedenáctý klub ligové tabulky, si účast mezi šestnáctkou nejlepších celků v MOL Cupu zajistili vyřazením Soběslavi (4:2) a prvoligové Jihlavy (1:0). Sešívaní odklidili z cesty nováčka druhé nejvyšší soutěže z Kroměříže po vítězství 2:0.

Vzájemný ligový souboj v Edenu skončil 22. července výhrou výběru Jindřicha Trpišovského 2:0, o branky se postarali Mick van Buren a Mojmír Chytil.

Hradec od 8. kola vede Václav Kotal, který nahradil odvolaného Josefa Webera.

„Chceme v Hradci zvítězit, postoupit. Toužíme obhájit trofej. Očekávám náročné utkání, pod novým trenérem se zlepšili, poslední výsledky mají dobré. V lize jsou čtyři utkání bez porážky, naposledy remizovali doma s Plzní. My ale máme dobrou formu, věřím, že to zvládneme, uděláme další krok k našemu cíli,“ říká Jan Bořil.

Duel proběhne v Malšovické aréně, která byla postavena v letech 2022 a 2023 na místě dřívějšího Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Kapacita arény je 9 300 míst.

„Moc se těším, ještě jsme tam nehráli. Máme informace, že o utkání je velký zájem, bude super kulisa. Připomíná mi to naše evropské zápasy, kdy jsme vždycky zvědaví na nové prostředí. Dle fotografií, co jsem viděl, aréna vypadá opravdu krásně," dodává Bořil.

Osmifinále MOL Cupu proti Hradci začíná ve středu v 18:00, přímý přenos nabídne ČT sport.

Aktuálně

Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

24. 2. 2024
Pro únor, měsíc věnovaný boji proti rakovině, vznikl další design pro projekt Kapitánské pásky. Na starost si ho vzal Michal Cimala, který nám ve svém ateliéru v nedalekých Nuslích vyprávěl nejen, jak návrh vznikl.

Hráči na hostování: Horský ve formě i probuzený Ewerton

24. 2. 2024
Jak se v uplynulém týdnu dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Nedělní oběd ve fanzóně a pak fotbal!

24. 2. 2024
Jestli patříte mezi ty, kteří mají lístek nebo permanentku na nedělní zápas s Pardubicemi, nudit se před začátkem zápasu určitě nebudete! Bude pro vás přichystána fanzóna s občerstvením se širokým sortimentem dobrot a atrakce o ceny nebo jen tak pro zábavu. Přijďte vyzkoušet novou autodráhu anebo si zasoutěžit s Lovcem světel.

Další články