Stupňovali jsme tlak. Teď jen vyhrát zbývající zápasy | SK Slavia Praha
Více

Stupňovali jsme tlak. Teď jen vyhrát zbývající zápasy

Mojmír Chytil hovořil s novináři po postupu do čtvrtfinále domácího poháru o průběhu mrazivé bitvy v Hradci, vlastních neproměněných šancích, okamžiku vítězného gólu i nové posile z Nizozemska.

„Začali jsme aktivně, první minuty jsme byli jednoznačně lepší. Chybělo jen vstřelit gól. Soupeř poté hrozil brejky, my nedokázali podržet míč a často jsme ho zbytečně vyhazovali. V prodloužení jsme stupňovali tlak, který naštěstí vyústil ve dvě branky. Bylo to velmi náročné utkání,“ zhodnotil duel s Hradcem slávistický útočník.

Jak jste prožíval vítězný gól?
„Viděl jsem ho ze střídačky. Balon se neodrazil, brankář měl smůlu. Terén se ve druhém poločasu zhoršil, zejména ve vápnech. Nevyskočilo to, pro něj smůla, pro nás štěstí."

Mrzí vás neproměněné šance?
„Určitě ano, měl jsem jich několik. Největší byla ta, když jsem šel sám na branku. Chtěl jsem to dát mezi nohy, ale trefil jsem jen gólmana, trošku mi to poskočilo. Moje chyba, strachovali jsme se o výsledek až do prodloužení. Kdybych skóroval, průběh zápasu by byl určitě klidnější."

Blíží se polovina sezony, jak se cítíte po fyzické stránce?
„Trenér rotuje sestavou, takže jsme v dobré kondici, zraněných moc není. Nikdo mě nenapadá... Zbývá pár zápasů do konce podzimu, chceme vyhrát úplně všechny."

Co říkáte na vaši novou posilu?
„Je s námi v kabině, zatím se ale připravuje individuálně. Viděl jsem několik jeho sestřihů, má to neskutečně v noze. Věřím, že nám dokáže v budoucnu velmi pomoci.“


Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články