Slávisté pomáhali za pultem | SK Slavia Praha
Více

Slávisté pomáhali za pultem

EDEN – V netradiční roli mohli vidět zákazníci restaurace McDonald's v Edenu trenéra Slavie Karla Jarolíma. V pátek půl hodiny po poledni se postavil za drive-in okénko a vydával zákazníkům v autě jídlo a pití.
EDEN – V netradiční roli mohli vidět zákazníci restaurace McDonald's v Edenu trenéra Slavie Karla Jarolíma. V pátek půl hodiny po poledni se postavil za drive-in okénko a vydával zákazníkům v autě jídlo a pití.

Plné ruce práce měli i jeho dva svěřenci. Marek Suchý se postavil k pokladně a Martin Vaniak se ujal přípravy hranolek. „Máte moc šikovné ruce, jde vám to,“ vysloužil si slávistický gólman pochvalu od jednoho z pracovníků.

„Já podobné akce vítám, jsem moc rád, že jsem byl oslovený a že touto cestou mohu dětem pomoci,“ řekl Martin Vaniak.

Na jeho nové pozici se mu celkem líbilo. „Bylo tady pěkně teploučko, teď na konci listopadu je v bráně docela zima, takže bych si to možná i vyměnil a raději v tomto období dělal hranolky, když mi to tak pěkně jde,“ vtipkoval.

„Chodím sem pravidelně na kafe před ranním tréninkem, ale nic víc, my tyto věci moc nemůžeme,“ uvedl s úsměvem ke svým návštěvám restaurace a pokukoval přitom po trenérovi, který stál opodál.

„Každé takové akce se osobně zúčastním rád a nejenom já, je to přece pomoc dobré věci, tak jsme ani na chvíli neváhali,“ komentoval svoji účast trenér Slavie Karel Jarolím.

„Snad jsem nezklamal, ale co vím, tak žádnou botu jsem neudělal,“ vtipkoval slávistický kouč.

„Lidé v autech byli docela překvapení, když viděli, kdo jim to podává hamburgery. Na nějaké dlouhé rozhovory ale nebyl čas, to víte, tam u okénka to musí pořádně odsýpat,“ smál se Karel Jarolím.

Slávisté si novu profesi nevyzkoušeli náhodou. Připojili se k akci, která v pátek 21. listopadu probíhala ve všech restauracích McDonald's v České republice. Známe osobnosti tak mohli vidět zákazníci i na jiných pobočkách.

Do akce se zapojil například i další slávista František Veselý, který obsluhoval v restauraci na Václavském náměstí.

Polovina tržeb ze všech prodaných porcí hranolek během tohoto dne a celý výtěžek z prodeje samolepek Pomocná ruka poputuje na výstavbu Ronald McDonald House pro nemocné děti a jejich rodiny přímo v areálu motolské nemocnice.

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články