Zemřel Vladimír Vácha

V úterý 17. července zemřel ve věku 82 let novinář, rozhlasový a televizní reportér a dlouholetý člen Odboru přátel Slavie Vladimír Vácha.

 

 

Proslul především jako komentátor obou nezapomenutelných vítězných hokejových zápasů ČSSR – SSSR v roce 1969, které byly takovou malou satisfakcí poníženému československému národu po 21.srpnu 1968.

 

Oslavy se však staly záminkou k politickým i ekonomickým změnám, k začátku honu na čarodějnice. A mezi oběťmi byl i novinář Vladimír Vácha, který po dlouhá léta nesměl k mikrofonu ani na obrazovku, k čemuž se mohl vrátit až po roce 1989.

 

Vladimír Vácha dělil svoje lásky mezi rodinu, rodné jižní Čechy a Slavii. I díky tomu přijal nabídku vedení OP a po několik let byl úspěšným a obětavým sekretářem OP. Organizoval besedy na odbočkách, za jeho působení dosáhl počet členů OP magického čísla 10 000!

 

Jak to bylo jen trochu možné, vrátil se opět k mikrofonu a na obrazovku, ale na Slavii nezapomínal a zůstával obětavým rádcem svým nástupcům.

 

Čest jeho památce!

 

Vladimír VÁCHA  *19.3.1930   +17.7.2012

 

Vzpomínku připravil RNDr. Michal Dobiáš – 1. místopředseda Odboru přátel Slavie

Aktuálně

Ve středu od 19:00 dohrávka v Edenu s Olomoucí

dnes
Sešívané čeká ve středu od 19:00 v domácím prostředí dohrávka 3. kola FORTUNA:LIGY se Sigmou Olomouc. Zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a Oscar Dorley.

Fair Play Cup: Po výhře v derby bronz i cena pro NEJ hráče

včera
V sobotu 23. října proběhl v tréninkovém centru v Edenu tradiční mládežnický turnaj Fair Play Cup. Turnaje se zúčastnilo deset týmů z Čech, Moravy i zahraničí. Slávisté skončili na třetím místě i s cenou pro nejlepšího hráče.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Další články