Mladí vidí, co pro sebe musí udělat

NORIMBERK - Slavia sice v Norimberku o gól prohrála, trenér Beránek ale mohl vyzkoušet hráče širšího kádru, mezi nimi i dva debutanty. „Beru to pro ně jako motivaci," komentoval nasazení Kuchty s Routkem trenér Miroslav Beránek.
„Utkání hodnotím jako prospěšné. Máme spoustu zraněných, takže se do hry dostali i další hráči. Začali jsme aktivně, v prvním poločase jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel jsme je nerealizovali, jak jsme chtěli. Soupeře jsme nechali vyrovnat a před poločase jsme si po naší chybě nechali dát druhý gól. To byl takový ten rozhodující moment,“ vrátil se trenér k první půli zápasu.

„O poločase jsme vyměnili hráče, postupně jsme do hry pustili i mladé, pro které to byla těžká zkouška. Takže ten druhý poločas už nebyl tak kvalitní. V závěru jsme pak snížili z penalty. Myslím si, že v tomhle období to byl prospěšný test,“ popsal Beránek změny ve druhém poločase.

V průběhu zápasu se v sestavě objevili i debutanti Kuchta s Routkem. Co říká trenér na jejich starty? „Beru to pro ně jako motivaci, že sem nakoukli, viděli, jaký se tu hraje fotbal a co pro sebe ještě musí v tom nejbližším období udělat.“

Souboj s Norimberkem byl i srovnáním úrovně české SYNOT ligy a německé druhé Bundesligy. „Domácí hráli rychle, napadali nás, byli agresivní, takže z tohoto pohledu to byl velmi dobré utkání,“ vyjádřil se Miroslav Beránek na adresu soupeře.

A jak vypadá v současnosti stav slávistických marodů? „Všichni mají individuální plán, já ale věřím, že všichni, s výjimkou těch, kteří reprezentují, se od pondělí zapojí do přípravy. Jen u Jana Mikuly ta pauza bude delší, ten má problémy s kolenem,“ věří Beránek v návrat většiny hráčů do tréninku.

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články