Výsledky mládeže: U16 podzimním mistrem! | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: U16 podzimním mistrem!

PRAHA - Pro mladší dorostence skončila podzimní část soutěže, tým U16 ztratil body jen v jednom zápase a po podzimní části je zaslouženě v čele!

SKSU19

Nejstarší dorost měl podle plánu odehrát utkání v Jihlavě, z důvodu reprezentačního srazu týmu U19 bylo však utkání odloženo. Z kádru U19 reprezentovali hráči Pavel Bucha a Daniel Krejdl.

SKSU18

Písek – SK Slavia Praha 1:6
: Havránek, Husenský, Bielesz, Douděra, Honig, Bílek
Sestava: Pakeš – Schneider, Husenský, Straka, Kotěra – Havránek(70. Stojka), Cejnar, Douděra – Bielesz (57.Bílek), Suk (45. Krištof), Honig

Zápas hodnotil trenér Michal Petrouš:
„Utkání, ve kterém jsme dominovali především v kombinační hře, velmi dobrém pohybu a vytváření si gólových příležitostí, kdy se nám podařilo v šesti případech šance proměnit. Na brankách se podílelo ŠEST hráčů, což je velmi pozitivní. Dalším velkým kladem byl rozdíl ve fyzické připravenosti našich hráčů. Velmi dobře jsme řešili situace po ztrátě míče, kdy jsme správným defenzivním postavením a aktivní hrou získávali míče na zpět. Způsob hry soupeře byl založen na hlubokém obraném bloku před vlastní šestnáctkou v devíti hráčích, kdy spoléhal na naší ztrátu a rychlé protiútoky. Branku vstřelil po standardní situaci z poloviny soupeře, kdy se prosadil v zakončení hlavou po našem zaváhání a nedůslednosti v osobním bránění.“

SKSU17

Hradec Králové – SK Slavia Praha 2:0
Sestava:
Svítil – Drozda, Macha, Pek (52. Novák), Krobot, Valenta, Janoušek (41. Hrubý), Ielitro (64. Krupička), Macháček, Michovský (64. Bednář), Zinhasovič (64. Škarda)

Pro U17 to byl poslední podzimní utkání. Svěřenci trenéra Petra Mikolandy přezimují na čtvrtém místě tabulky.

SKSU16

Hradec Králové – SK Slavia Praha 2:3
Branky:
2x Zeronik, Vincour
Sestava: Jaroš – Hošek, Vincour, Bárta, Eichler, Vít, Žambůrek, Brojo, Kosek, Zeronik, Vlasák,
Střídající: Schneider, Blažíček, Trefil, Kubiš, Walter, Stárek

Zápas hodnotil trenér Milan Titěra:
„Poslední mistrovské utkání podzimní části nás čekalo v Hradci, který patří mezi nejlepší týmy soutěže. Slavia šla do vedení, když po přihrávce Koska skóroval do prázdné brány Zeronik. Poté měl šance Hradec, soupeř šel několikrát sám na bránu po přihrávkách za obranu. Vždy zasáhl skvěle chytající Jaroš. Na druhé straně jsme navýšili vedení po rohovém kopu. Třetí branku jsme mohli přidat po brejku 4 na 1, kdy se do zakončení dostal díky sprintu přes celé hřiště Bárta, ale domácí gólman ho vychytal a dorážku Víta do prázdné brány, zablokoval obránce. Druhý poločas jsme inkasovali po standardní situaci, zanedlouho jsme však přidali třetí branku po nejhezčí akci zápasu. Po individuální chybě posledního hráče snížil opět soupeř na rozdíl jediné branky. Naše útoky se nám nedařili proměňovat a tak proti brankáři neuspěli – Eichler, Zeronik, Vlasák, Schneider, Stárek. Nakonec již v utkání další branka nepadla a tak jsme zvládli prodloužit neporazitelnost.“

Tým U16 po podzimní části kraluje své soutěži, na druhou Spartu má náskok tří bodů a navíc má lepší vzájemný zápas.

SKSU15

Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 1:3
Branky:
Hroník, Kopáček, Toula
Sestava: Sirotník – Garagič, Lytvyn, Hájek, Matys (57. Leitl) – Starý, Kopáček, Hroník – Douděra, Toula, Kulhavý (36. Štěpnička)

Utkání hodnotil trenér Petr Karoch:
„Zápas o čelo tabulky na hřišti soupeře jsme zvládli. Výsledkově a ve druhém poločase i herně. Koncentrace a aktivita v úvodu zápasu vedla k našemu prvnímu gólu. Trefa Hroníka z přímého kopu byla výstavní. Zbytek první půle se nesl v duchu boje a nakopávaných míčů. My jsme bohužel míč do kombinace téměř nedostali. Přizpůsobili jsme se soupeři. Výsledkem byla vyrovnávací branka. Po přestávce jsme obraz hry výrazně změnili. Dali jsme míč na zem, kombinovali a vytvořili si herní převahu. Ta byla vyjádřena i brankami a zaslouženým vítězstvím.“

SK Slavia Praha – Bohemians 1905 1:0
Branka:
Toula
Sestava: Surovčík – Garagič (36. Leitl), Starý, Lytvyn, Hájek – Štěpnička (50. Chalupa), Kopáček (55. Matys), Hroník – Douděra, Toula, Kulhavý (36. Hrubeš)

Zápas hodnotil trenér Petr Karoch:
„Obě družstva hrála s velkým nasazením, které doprovázely časté souboje, fauly a mnoho nepřesností v práci s míčem. I přesto jsme několik rychlých akcí dovedli do koncovky. Skórovali jsme však pouze jednou Adamem Toulou po proniknutí Lukáše Hroníka z levé strany a jeho zpětné přihrávce. I v tomto zápase jsme si dovolili luxus zahazování šancí. Dvě břevna, dvě tyče, neproměněné samostatné nájezdy i přestřelená branka z malého vápna jsou toho důkazem.“

SKSU14

Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:2
Branky:
Alijagič, Šimoník
Sestava: Vágner – Ling, Prebsl (59. Behenský), Šimoník, Snětivý – Višinský (52. Náprstek), Langhamer, Alijagič – Brejcha (52. Maňas), Váňa (50. Kordiak), Veliký

Zápas hodnotil trenér Jan Bauer:
„Vstup do utkání nám vyšel, když jsme se ve třetí a čtvrté minutě brankově prosadili. Naopak Boleslav mohla v rozmezí mezi našimi brankami skórovat taktéž, ale náš brankář si s příležitostí Boleslavi poradil. Během prvního poločasu jsme měli tři slibné příležitosti z malého vápna, které jsme brankově nezužitkovali. Boleslav kontrovala nepříjemným rychlým protiútokem. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ale i soupeř se se stavem 0:2 nechtěl smířit. Nakonec ani jeden tým v druhém poločase se brakově neprosadil a stav zůstal stejný jako první poločas.“

SK Slavia Praha – Bohemians 1905 3:2 po pokutových kopech
Branky:
2x Veliký
Sestava: Vágner – Ling, Šimoník, Behenský, Snětivý (50. Maňas) – Višinský (50. Málek), Langhammer, Alijagič – Brejcha (36. Náprstek), Váňa (50. Kordiak), Veliký (63. Šmicer)

„První poločas klukům herně vyšel, když jsme soupeře drželi naší hrou na jejich polovině hřiště. Dvakrát jsme skórovali, měli jsme celkem dost standardních situací a  podařily se nám pěkné akce. Kromě obdržené branky, která padla po otočené standardní situaci ve prospěch soupeře a našem špatném zajištění kolem pokutového území. Do druhého poločasu jsme vstoupili méně aktivní v konstruktivní hře, ale naopak jsme měli daleko více brankových šancí, které jsme nedokázali proměnit. Bohemka, která tyto šance přečkala, se naopak dostávala více do hry. My jsme se uchylovali k unáhleným řešením herních situací. V posledních vteřinách utkání se Bohemka dočkala vyrovnání, když po rohovém se prosadil brankář soupeře hlavou a srovnal skóre na 2:2. Následné pokutové kopy skončily poměrem 4:3.“

SKSU13

SK Slavia Praha – AC Sparta Prah 4:2 – přípravné utkání
Branky:
2x Novák, Beran, Mazánek
Sestava: Slavata – Motyčka, Sládek, Trédl, Labík – Kričfaluši, Měkota, Novák – Růžička, Beran, Tischler (Gothard, Krstevski, Vinš, Mazánek, Fatrdle, Jinoch)

Zápas hodnotil trenér Ondřej Jura:
„V sobotu jsme sehráli přátelské utkání na velkém hřišti, systémem 10+1, 2 x 40 minut. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a od samého začátku jsme Spartu zatlačili na jejich polovinu. Výborně jsme plnili útočný presink a dobře jsme hostující hráče dostupovali, čímž jsme se drželi neustále na míči. Převahu jsme zúročili ve 24. a 26. minutě, kdy po výborném napadání našich ofenzivních hráčů Sparta dvakrát hrubě chybovala v obraně, což okamžitě potrestal nejprve Novák a hned za dvě minuty Beran. Poté jsme na chvilku vypadli z koncentrace, dali jsme soupeři více prostoru v rozehrávce, propadli jsme v souboji na středu hřiště, což hosté okamžitě potrestali a do poločasu jsme tak odcházeli za stavu 2:1. Druhý poločas se nám podařilo hned v první minutě vstřelit branku, když se po křídle prosadil Krstevski, přihrávkou pod sebe našel Mazánka, který z prvního doteku navýšil skóre. Poté se hra vyrovnala, Sparta nás dostala pod tlak a ve 48. minutě se po závaru před brankou dočkala snížení na 2:3. V těchto pasážích hry byla Sparta lepším týmem a nás podržel v brance výborně chytající Gothard. Na dvě branky jsme opět odskočili v 51. minutě, kdy po pěkné individuální akci Kričfalušiho přišel v pokutovém území faul a penaltu bezpečně proměnil Novák. Do konce utkání byly k vidění na obou stranách dvě velké šance, které však zůstaly nevyužity. V zápase jsme prokázali zlepšenou defenzivní práci celého týmu, na druhou stranu bychom mohli být více efektivní v zakončení. Jinak bych rád vyzdvihl oba týmy za nasazení a tempo, kterým se po celou dobu utkání prezentovali.“

SKSU12

Tým U12 v uplynulém týdnu neodehrál žádné utkání.

SK Slavia Praha – Dukla Praha U9 12:49 – mistrovské utkání
Turnaj Benešov – Slavia turnaj vyhrála s celkovým skóre 35:12.

SKSU7

SK Slavia Praha - Dukla Praha U8 13:41 – mistrovské utkání

Zápas hodnotil trenér Aleš Presl:
„Naši hráči si poprvé vyzkoušeli hrát na sněhu. Zápas se odehrál ve velmi chladném počasí. Kluci i přes nepříznivé podmínky a dokázali výborně hrajícímu soupeři vzdorovat. Soupeř však všechny své útočné akce dokázal zužitkovat, zatímco nás vždy zastavil hostující brankář, popř. nedůraz v osobních soubojích.“

SK Slavia Praha - Dukla 18:12

Zápas hodnotil trenér Aleš Presl:
„Zároveň s hraným mistrovským zápasem se hrál přátelský zápas také ve velkém tempu. Zde jsme dokázali dominovat my. Výborný pohyb a velké sebevědomí hráčů bylo odměněno vstřelenými brankami.“

SK Slavia Praha - Aritma Praha U8

„Oproti sobotní sněhové nadílce se v neděli hrálo za slunečného počasí. V tomto zápase jsme dostali lekci z produktivity. Soupeř byl plný energie a při žádné herní akci se nemýlil. Velmi těžko jsme se prosazovali. Když jsme se dostali k zakončení, naše střely končili mimo branku.“