Matěj Chaluš bude hostovat v Mladé Boleslavi

PRAHA - Obránce Matěj Chaluš, který do Slavie přišel v létě z Příbrami, stráví příští dvě sezony na hostování v Mladé Boleslavi.
Matěj Chaluš přišel do Slavie jako kapitán české reprezentace do 20 let a velký příslib do budoucna. Také proto odchází na hostování, aby měl pravidelné herní vytížení v nejvyšší soutěži. „Přejeme Matějovi hodně štěstí, velkou porci minut na hřišti a budeme se na něj těšit zpět v Edenu. Odchází na dvouleté hostování s tím, že si ho po roce můžeme stáhnout zpět," uvedl k hostování tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Talentovaný obránce Matěj Chaluš debutoval v české nejvyšší soutěži už v sedmnácti letech. S fotbalem začal ve Spartě, přes Jablonec pak přešel do Bohemians 1905, kde byl kapitánem klokanů v kategorii U17. V roce 2015 pak Chaluš přestoupil do Příbrami, kde se dorostem probojoval až do osmifinále juniorské Ligy mistrů. V něm Příbram prohrála doma s Benficou Lisabon až v penaltovém rozstřelu. Nadějný stoper tehdy už také jako sedmnáctiletý debutoval v české nejvyšší soutěži, a to dokonce v Edenu proti Slavii. Sešívaní tehdy vyhráli 2:1. Matěj Chaluš odehrál v lize 37 utkání a připsal si jednu asistenci. Mládežnický reprezentant aktuálně patří do kádru české dvacítky. V červenci úspěšně reprezentoval na mistrovství Evropy do 19 let.


Aktuálně

U16: Dorostence čeká prestižní turnaj

před 2 dny
Nejmladší dorostenecký tým odcestoval do chorvatského města Novigrad, kde na sešívané čeká Istria Youth Cup 2018.

Pohárová premiéra za A-tým kapitána U19 Tomáše Vlčka

13.10.2018
Hned několik debutů bylo k vidění v utkání MOL Cupu proti Ústí nad Labem. Jedním z nich byl první start stopera Tomáše Vlčka ze staršího dorostu Slavie. „Celý zápas jsem přemýšlel nad tím, co bude, když půjdu na hřiště,“ vzpomíná na svou premiéru v A-týmu kapitán U19, který proti Ústí naskočil na poslední minuty.

Výsledky mládeže: Žáci bez inkasované branky

11.10.2018
Starší žáci U15 a U14 v Mladé Boleslavi ani jednou neinkasovali a zvítězili 3:0 a 1:0. Tým U13 pak obsadil první příčku v turnaji Premier Cup.

Další články