Zemřel František Veselý nejstarší

Ve středu se uskutečnil pohřeb do té doby nejstaršího člena fotbalového klanu Veselých. František Veselý nejstarší zesnul ve věku čtyřiaosmdesáti let. Do Slavie se dostal na základě slučovací schůze z 19. února 1949, kdy se s červenobílými spojily SK Energetické podniky a vznikl staronový klub s názvem SK Dynamo Slavia Praha...
Ve středu se uskutečnil pohřeb do té doby nejstaršího člena fotbalového klanu Veselých. František Veselý nejstarší zesnul ve věku čtyřiaosmdesáti let. Do Slavie se dostal na základě slučovací schůze z 19. února 1949, kdy se s červenobílými spojily SK Energetické podniky a vznikl staronový klub s názvem SK Dynamo Slavia Praha.

Veselý nejstarší nastupoval převážně za slávistickou rezervu, která hrála druhou nejvyšší soutěž v Čechách. Do první ligy nakoukl poprvé 21. října 1951 v zápase proti Plzni (4:4), kde vstřelil svůj první a jediný prvoligový gól. Veselého statistika v dresu áčka tedy čítá čtyři mistrovské utkání a jednu branku. Dalších dvaadvacet startů a sedm zásahů za první tým si připsal v přátelských duelech.

Později se už v sestavě A-mužstva neobjevoval vůbec a stal se stabilním článkem tehdejší druholigové rezervy. Přestože těch úplně nejvyšších sportovních úspěchů nedosáhl, byl mezi pražskými příznivci velmi oblíbený. A co je hlavní, František Veselý nejstarší položil základy k možná nejznámějšímu fotbalovému klanu v Čechách. Za Slavii hrál jeho syn, vnuk a v mládežnických kategoriích teď potvrzuje dobré jméno rodiny jeho pravnuk.

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

včera
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

včera
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články