Informace pro fanoušky cestující s fanklubem do Londýna

Čtěte pozorně!
Pro fanoušky cestující do Londýna s Fanklubem jsme připravili důležité informace, které si nutně musíte přečíst, abyste věděli o všem, co vás čeká.

Kontaktní údaje:
Richard Šubrt, tel.: 602 660 488, email: subrt@slavistickenoviny.cz

Sraz před odjezdem
Kvůli časové rezervě jsme posunuli sraz do Londýna na pondělí 22. října v 11:30 u hotelu Diplomat (Evropská 15, Praha 6). Je nutné, abyste v tento čas dorazili kvůli vyřešení všech organizačních záležitostí. Pokud jste z Plzně, bude možné nastoupit i zde na benzínce na dálnici, podrobnosti po individuální domluvě.

Organizace na srazu
Autobusy budou označeny čísly 1-8, na každém autobusu navíc budou seznamy lidí se zařazením pro daný autobus. Při příchodu si tedy sami zjistíte, kam patříte. Kromě jména tam bude uvedeno i datum narození.

Úhrada vstupenek
Cena vstupenky pro účastníky výjezdu činí 1100 Kč. Úhrada je v českých korunách a uvítáme, pokud budete mít přesnou částku. Platba se provádí stewardům při nástupu do autobusu, zároveň předložíte platný doklad (OP či pas) pro ověření, že patříte do správného autobusu. Prosíme, aby nástup do autobusů probíhal co nejdříve, kvůli urychlení odbavení. Upozorňujeme, abyste nevstupovali do autobusu bez uhrazení vstupenky a ověření totožnosti.

Seznamy účastníků
Pokud víte o někom, s kým byste chtěli být ve stejném autobusu a neposílali jste společnou objednávku, můžete na email subrt@slavistickenoviny.cz nahlásit seznam lidí. Toto učiňte nejpozději do soboty 20. října. Upozorňujeme, že na srazu nebude možné měnit obsazení autobusů! Platné seznamy slouží k přepravě přes La Manche a není proto možné dělat změny.

Odjezd ze srazu
Jakmile bude plně odbaven autobus, tak se vyráží. Není v plánu hromadné cestování, každý autobus by měl jet individuálně, případně po dvojicích. Sraz je až v Calais.

Přeprava přes La Manche
Původně se mělo cestovat eurotunelem, ale kvůli velkému počtu autobusů a velkému zájmu o náš termín nebylo dostatečné volno ve vhodný čas, proto jsme nakonec museli zvolit převoz trajektem. I proto jsme snížili cenu vstupenek jako kompenzaci za nižší náklady. Trajekt má však svá specifika. Odjezd z Calais je ve 4:45, na místě však nutně musíme být nejpozději ve 3:45, abychom se odbavili. V případě pozdějšího příjezdu bychom museli čekat na další trajekt, čímž by se oddálil příjezd do Londýna. Kvůli časové rezervě jsme posunuli sraz a věříme, že zastávky během cesty budou probíhat takovým způsobem, že se všechno stihne. Zpět jede trajekt ve 2:45, na místě v Doveru je třeba být v 1:45. Časově je to dost napnuté, proto je velice nutné, aby odjezd od stadionu proběhl co nejdříve. Jestli to některé autobusy nestihnou, budou muset čekat na ranní trajekt!

Platné doklady
Při cestě do Anglie je vhodné mít pas, kterému nekončí platnost za méně jak půl roku. V tom případě byste do země nebyli vpuštěni. Cestovat můžete i na občanku, musí být vydána po roce 2000, která má strojově čitelné údaje (občanka zelené barvy, má devítimístné číselné označení).

Londýn
Plánovaný příjezd do Londýna je mezi 8 a 9 hodinou ranní v případě, že se odjede správným trajektem. Autobus zastaví u stadionu, následně bude volný program. Nedaleko stadionu se nachází zastávka metra nazvaná Arsenal tmavěmodré linky. Denní lístek stojí 4,8 liber a platí pro metro 1-2 pásma a autobusy po celém Londýně. Arsenal se nachází ve druhém pásmu, centrum je v prvém pásmu. Do centra je to z Arsenalu sedm zastávek, takže necelá čtvrthodina.

Opatření na stadionu
Je zákaz na stadionu mít kameru či fotoaparát. Tyto věci si můžete uschovat v autobusu před utkáním, otevřen bude po domluvě, nejdříve však dvě hodiny před začátkem střetnutí. Není dovoleno také mít národní vlajku. Vpuštěny nebudou osoby pod vlivem alkoholu. Na stadionu platí zákaz kouření, za porušení hrozí velká pokuta.

Návrat do Prahy
Pokud vše dopadne dobře, návrat do Prahy by měl být ve večerních hodinách ve středu 24. října. Záleží na počtu zastávek a času přejezdu přes La Manche.

Přepravní řad
Výbor fanklubu připravil přepravní řád, podle kterého se účastníci musí řídit. Vznil po incidentu z Amsterdamu a nyní bude platit pro všechy výjezdy Fanklubu. Postihy jsou přísné, proto si ho pořádně prostudujte, abyste se vyvarovali problémů. Každý účastník v autobuse přepravní řád podepíše, čímž vysloví souhlas s pravidly přepravy. Bez souhlasu pravidel nemůžete s Fanklubem cestovat.

Přepravní řád
Všichni fanoušci Slavie cestující s Fanklubem reprezentují po celou dobu výjezdu svůj klub. Případnými problémy poškozují dobré jméno Slavie a Fanklubu.
1. Fanklub cestujícím doporučuje sjednat před odjezdem cestovní pojištění.
2. Cestující po celou dobu přepravy plně respektujte pokyny řidičů a stewardů.
3. Každý cestující je povinen při cestě do zahraničí mít s sebou platné cestovní doklady. V případě, že cestujícímu celní nebo pasové orgány nedovolí pokračovat v cestě, nemá nárok na vrácení jízdného a autobus pokračuje v cestě bez cestujícího.
4. Cestující za své místo v dopravním prostředku plně odpovídá a po ukončení výjezdu ho předá v řádném stavu.
5. Cestující může být bez náhrady vyloučen nebo nepřipuštěn k přepravě pokud:
a) se nedostaví včas k odjezdu
b) kouří ve vozidle
c) chová se hlučně nebo obtěžuje ostatní cestující nevhodným chováním
d) znečišťuje ostatní cestující, dopravní prostředek, popřípadě je silně znečištěn jeho oděv
e) poškozuje vozidlo
f) je evidentně opilý nebo pod vlivem drog
g) nedodrží čas veřejně vyhlášený pro přestávku na cestě
h) přeruší-li svévolně cestu
i) při zastávkách je přistižen při krádeži či poškozování cizího majetku
6. Pokud je cestující vyloučen z dopravy, je automaticky vyloučen ze všech budoucích výjezdů fanklubu a zároveň je mu zrušeno členství ve Fanklubu, případně mu do budoucna nebude zřízeno.
7. Přeprava nebezpečných látek a předmětů (zbraně, výbušniny, omamné a psychotropní látky apod.) je zakázána.
8. Cestující bude vyloučen z následných výjezdů, pokud v rámci výjezdu do zahraničí vědomě poruší zákony platící na území daného cizího státu.

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články