Čtvrtfinále je blízko i daleko zároveň, ví Stoch

Důležitým gólem se na hřišti Sevilly prezentoval Miroslav Stoch, který tak přispěl k cenné remíze 2:2. „Je to krásný výsledek, který nám dává naději do odvety," říká sešívaný kanonýr.

Slavia ze Sevilly odjíždí s remízou 2:2, je to ve vašich očích dobrý výsledek?
Všichni víme, že výsledek je dobrý, krásný. Jsme ale pouze v poločase, odveta za týden bude extrémně náročná. Díky skóre, které jsme tady uhráli, ale máme takovou menší výhodu, je to otevřené. Jeli jsme do Sevilly s tím, abychom v ní uhráli výsledek, který nám dá naději do odvety. To jsme splnili, za týden nás ale čeká další těžký zápas."

Domácí šli do vedení už po 24 vteřinách od úvodního hvizdu, a poté, co jste vyrovnali, vzala si Sevilla vedení zpět po pouhých dvou minutách. Jak jste vnímal tyto okamžiky?
„Udělali jsme nějaké chyby a soupeř nás za ně potrestal. Proto je Sevilla top mužstvo nejen ve Španělsku, ale i v Evropě. Jsem však rád, že nás ty dvě chyby, které jsme udělali, nesložily, ale rychle jsme se z nich otřásli a v obou případech jsme dokázali vyrovnat."

Vy jste vyrovnával ve 25. minutě na 1:1, jak jste viděl celou situaci?
„Ibrahim Traoré mi sklepl na šestnáctce míč a já se jej snažil z první trefit. Dá se říci, že jsem to trefil skvěle, balon byl sice trochu tečovaný, ale střela by i tak šla na bránu. Nevím, jestli by to byl gól, nebo ne, ale naštěstí tomu obránce ještě trochu přidal a míč skončil v síti."

Alex Král, který vsítil druhý gól, vůbec nevěděl, že po odrazu míče od svého ramena skóroval. Vy jste jeho zakončení viděl?
„Já byl stále u rohového praporku, ten gól jsem z mého pohledu neviděl, nekoukal jsem na něj ještě ani na videu. Vůbec nevím, jak míč do brány spadl. Vím jen, že Alex dal gól."

Bylo na hřišti cítit, že Sevilla není v posledních týdnech v úplně optimálním rozpoložení?
Nevím, možná mají trochu krizi, disponují však neskutečnou kvalitu, kterou proti nám ve více momentech ukázali. Právě proto bude odveta hodně náročná."

Ve druhém poločase byli domácí o něco lepší než v prvním dějství, čemu přičítáte změnu obrazu hry?
„Hráli jsme proti jednomu z nejlepších španělských mužstev, nedá se proti nim celý zápas presovat a plnit všechny úlohy a pokyny, které jsme před zápasem dostali. Ve druhé půli jsme se trochu zatáhli a Sevilla měla větší kontrolu nad hrou. Naštěstí ty šance, které měla, neproměnila."

Jak blízko má Slavia do čtvrtfinále?
„Jsme velmi blízko a zároveň velmi daleko."

Fotogalerie

Aktuálně

Na podporu Radima Nováka vybrali fanoušci 20 tisíc

dnes
Diváci středečního přátelského zápasu Slavie proti Ústí nad Labem vybrali skvělých dvacet tisíc korun na podporu vážně nemocného Radima Nováka.

Autogramiáda přilákala stovky fanoušků

dnes
Přátelská atmosféra, stovky natěšených fanoušků Slavie a kompletní A-tým. Takové bylo čtvrteční odpoledne ve Slavia Museum.

V sobotu od 13:30 proti Českým Budějovicím

dnes
Druhé přípravné utkání letošní zimy čeká Slavii v sobotu od 13:30. Na Strahově se střetne s Českými Budějovicemi.

Další články