Dresy vítězů Zlatého míče v muzeu Slavie

V pátek 22. listopadu bude v muzeu Slavie otevřena další speciální expozice. Tentokrát se bude jednat o unikátní sbírku originálních dresů všech vítězů Zlatého míče.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout celkem 44 dresů, sbírka začíná prvním vítězem Sirem Stanleym Matthewsem, který získal Ballon d´or v roce 1956.

Nejnovějším přírůstkem sbírky je dres Luky Modriče z Realu Madrid, který byl vyhlášen Nejlepším evropským fotbalistou roku loni v prosinci.

„Hlavní částí výstavy je kromě Zlatého míče Josefa Masopusta věnována unikátní sbírce maltského sběratele Kennetha Johna Formosy. Jedná se o sbírku originálních zápasových dresů všech vítězů nejprestižnější fotbalové ankety Zlatý míč. Sbírka je jediná v Evropě a je tak skutečně unikátní s velkou historickou hodnotou,“ uvedl fotbalový filantrop a předseda Klubu přátel Josefa Masopusta Jiří Hora.

Fotbalové hvězdy Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Kaká, Ronaldinho, Luís Figo, Ronaldo, Zinédine Zidane, Roberto Baggio, Marco van Basten, Franz Beckenbauer, Johan Cruijff, Bobby Charlton, George Best, Alfredo Di Stéfano a další budou mít své dresy vystaveny v prostorách muzea Slavie do poloviny prosince.

Českou respektive československou stopu zastupují Josef Masopust – vítěz z roku 1962 a Pavel Nedvěd – vítěz z roku 2003.

Medailonky a fotografie všech vítězů budou také k vidění na videowall v prvním patře. V sekci Zlatý míč Josefa Masopusta bude na obrazovce promítán nový dokument Fotbal jménem Masopust zapůjčený Českou televizí.

Výstava Vítězové Zlatého míče - unikátní sbírka dresů se pro veřejnost otevře v pátek 22. listopadu ve 13 hodin. Vstupné je 150 korun, děti do 15 let zaplatí za vstup 50 korun.

Vstupenky je možné zakoupit on-line přes Ticketportal nebo v předprodeji na pokladnách u vstupu číslo 4 v rámci otevírací doby muzea Slavie.

Aktuálně

GALERIE: Oslavy 20. titulu

před 2 dny
Slavia přidala druhou hvězdu za 20. domácí titul. Podívejte se, jak probíhaly oslavy na hřišti, v kabině i na dalších místech!

Ceny si velmi vážím, před pár lety bych tomu ani nevěřil

před 3 dny
Ondřej Kolář zakončil životní sezonu nejen obhajobou titulu, ale i výhrou v anketě LFA o hráče sezony. „Tohle ocenění mohla dostat velká spousta kvalitních hráčů. O to víc si ceny vážím,“ přijímal ocenění skromně.

Mistryně ligy zahájily letní přípravu

před 3 dny
Mistryně ligy vstupují dnes do přípravy na novou sezonu. Trenér Michal Kolomazník musí vyřešit personální změny, nejvíce bude patrná absence hvězdy Kateřiny Svitkové, která míří na vysněné zahraniční angažmá.

Další články