Vychází nový HALFTIME: Nico o dceři a Praze, Taras o Ukrajině

S menším zpožděním, za které se všem čtenářům omlouváme, vychází čtvrté číslo slávistického magazínu HALFTIME. V prodeji bude výjimečně od 30. září. Na co se na 82 stránkách můžete těšit?

Muž z titulní strany, Nicolae Stanciu, k zisku prestižního doublu v uplynulém ročníku přispěl šestnácti góly, dalších devět spoluhráčům připravil. „Úžasná sezona. Moje nejlepší v kariéře,“ usmála se hvězda Slavie, když na okamžik pozvedla oči od dcery, se kterou si hrála v obývacím pokoji pražského bytu.

S rumunským reprezentantem, který v září národní tým poprvé vedl jako kapitán, jsme v obsáhlém rozhovoru probrali přeskupení priorit po narození potomka, život v hlavním městě i hořké pilulky v podobě Ferencvárose a Legie. A také recept, jak zůstat, velkým úspěchům navzdory, stále hladový.

Tetování. Na 170 centimetrů vysoké postavě Nicolae Stancia jich nalezneme desítky. První přišlo v patnácti letech, jméno bratra Rareșe, další přibývala raketovým tempem. Jaké motivy má Nico na svém těle vyobrazené, jak jeho vzezření akceptovala maminka, a co jednotlivé kérky konkrétně znamenají?

Taras Kačaraba povypráví, jaké to bylo vyrůstat v oblasti, kterou zasáhla válka a jaký má ukrajinsko-ruský konflikt dopad na tamní fotbal.

18. června oslavil možná nejstarší fanoušek červenobílých 100. narozeniny. Za Aloisem Štálem jsme osobně vyrazili, zprostředkovali mu setkání s jeho oblíbencem Janem Lálou a zkusili rozklíčovat, jak se stoletá láska ke Slavii zrodila a měnila v průběhu několika dekád.

Michal Frydrych, který na Barceloně při remíze 0:0 otrávil život Lionelu Messimu, se stává jednou z hvězd polské Ekstraklasy, pomáhá Wisle Krakow k získání ztraceného respektu a slávy. Majitel tří mistrovských titulů se Slavií mimo jiné vyprávěl o tom, jaké to je, když vedle vás v kabině sedí prezident klubu - legendární polský záložník Jakub Błaszczykowski.

Také se dozvíte všechny možné podrobnosti a zajímavosti o slávistickém dresu. Vyzpovídali jsme zástupce společnosti Puma, jejíž logo zdobí dres od začátku roku 2019, kdy svěřenci Jindřicha Trpišovského na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán v Seville vyběhli do úvodního duele osmifinále Evropské ligy.

Úsměvné zkazky spojené s péčí o sešívaný úbor přidá i ikonický kustod a současný průvodce slávistickým muzeem Václav Petrák, který o něj pečoval dlouhých sedmnáct let.

To vše a řada dalších exkluzivních materiálů na vás čeká v novém čísle magazínu HALFTIME. V prodeji od 30. září,  seznam prodejních míst zde.

Aktuálně

Je to velká ztráta bodů, mohli jsme vyhrát

včera
Sešívaní po nepovedeném prvním poločase museli dotahovat utkání s Budějovicemi, které nakonec skončilo 2:2. Zápas hodnotil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Musíme od začátku hrát jako v druhé půli

včera
Jan Kuchta šel v Budějovicích na hřiště o poločase za stavu 0:2. K vyrovnání přispěl vybojovanou penaltou a asistencí. I tak byl ale po remíze 2:2 hodně kritický.

Remíza v Budějovicích. Trefili se Olayinka a Oscar

včera
Sešívaným se po nepovedeném prvním poločase podařilo vyrovnat zápas s Českými Budějovicemi potom, co se trefili Olayinka s Oscarem, a utkání skončilo 2:2.

Další články