Leicester byl ještě rychlejší, než jsme si ukazovali

Lukáš Provod v zápase s Leicesterem bojoval ve středu pole s hvězdnými záložníky soupeře. „Skvělé srovnání," těšilo ho po bezbrankové remíze.

Remizovali jste 0:0 s třetím týmem Premier League. Jak utkání hodnotíte?
„Zápas byl přesně podle našich očekávání. Leicester byl v přechodu snad ještě rychlejší, než jsme si ukazovali. Byli jsme hodně na míči a kdybychom lépe vyřešili některé šance, mohlo to dopadnout i lépe. Remízu do odvety bereme."

Připomíná vám výsledek úvodní zápas v předkole Ligy mistrů s Midtjyllandem?
„Ke dvojzápasu s Midtjyllandem bychom se asi vracet nechtěli, určitě na to myslet nebudeme. Myslím si, že jsme se od zápasu s Midtjyllandem hodně posunuli, tým je vyspělejší. Myslím si, že jsme Leicester možná trochu zaskočili, že jsme schopní hrát na takové úrovni. V odvetě se na nás určitě dobře připraví, ale my můžeme být sebevědomí. Po tom, co jsme ukázali, můžeme jít do odvety odhodlaně. Budeme chtít dát gól a postoupit.“

Na středu hřiště jste sváděl souboje s hvězdami Leicesteru Maddisonem, Tielemansem a Ndidim. Jak jste se na ně připravoval?
„Myslím si, že Leicester má strašně moc kvalitních hráčů a my jsme se museli připravit na všechny. Hráči veprostřed jsou velmi nevyzpytatelní. Dostávají přihrávky, když jsou pod tlakem a věděli jsme, že musíme být hodně blízko u nich a zavírat jim jejich silnější nohu. Jakmile dostanou trochu prostoru, tak jsou schopní vykouzlit přihrávku na Vardyho nebo jednoho z dalších rychlých útočníků. I přesto občas přijde přihrávka na Tielemanse, on se kolem vás obtočí, je to tak chytrý hráč, že dokáže šance tvořit i pod tlakem. Myslím si, že jsme se nemohli připravovat na určité hráče, ale na všechny. Na druhou stranu jsme si ty souboje ohromně užívali, protože jsou to top hráči z top ligy. Je to pro nás skvělé porovnání, jsme rádi, že takové zápasy můžeme hrát.“

Trenér Rodgers si stěžoval na kvalitu hřiště. Jaký byl stav hrací plochy z vašeho pohledu?
„Myslím si, že tady jsme zvyklí na jiné terény než trenér Rodgers. Trávník můžu jenom chválit. Trávníkářům chci za jejich práci poděkovat, každý den na kvalitě hřiště makají. Trenér Leicesteru nemá moc srovnání, vidí anglické trávníky a ví, že tam je to všude top. Kdyby viděl jiná hřiště tady v Česku, tak by se asi hodně divil, na čem jsme tady schopní hrát fotbal. To hřiště bylo, na to v jakém období se pohybujeme, skvěle nachystané. Není to vůbec něco, na co se vymlouvat."

Jak těžké bude se po takovém zápase soustředit na nedělní utkání v Teplicích?
„Pro nás to vůbec těžké nebude, naše cíle jsou jednoznačné. Chceme vyhrát další titul, je to pro nás další hodně důležitý zápas. Venku v Teplicích to bude určitě hodně náročné a soubojové. Musíme se teď plně soustředit na to, co bude o víkendu, a vůbec nekoukat na to, co bude ve čtvrtek v Anglii. Na odvetu se všichni těšíme, ale nejdřív musíme zvládnout ligový zápas o víkendu."

Aktuálně

Rangers FC: Ze dna k titulu po deseti letech

včera
Slávisté ve čtvrtek vyzvou skotské Rangers, kteří o víkendu oslavili první titul po deseti letech. Celek z Glasgow má jednu z nejbohatších historií ve světovém fotbale.

Výhra se štěstím, z převahy jsme měli vytěžit víc

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vybojovaném vítězství nad Baníkem Ostrava hledal příčiny nervózní druhé půle a ocenil výkon nově složené stoperské dvojice i Lukáše Masopusta.

Tři body jsou naše, druhá půle je velkou výstrahou

před 2 dny
Jan Bořil dovedl svůj tým proti Baníku Ostrava k výhře. Po závěrečném hvizdu ale úsměvy nerozdával. „Ve druhé půli jsme nehráli týmově. Museli jsme si to v kabině vyříkat,“ přiblížil chvilky po zápase kapitán sešívaných.

Další články