Sešívané Algarve 2020

Čtyři přípravné duely, 12 dní soustředění, 29 hráčů včetně několika mládežníků. Takové bylo letošní soustředění v portugalském Algarve.

Po kondičním soustředění ve španělské Marbelle a dvojici přátelských utkání v Praze na Strahově čekalo Slavii od 29. ledna herní soustředění na pobřeží Atlantského oceánu v portugalském Algarve.

K přípravě na jarní ligové duely sešívaným posloužily čtyři přátelská utkání proti dánskému AGF Aarhus, norskému Vålerenga IF, dánskému Brøndby IF a na závěr proti švédskému Hammarby IF. První tři zápasy navíc proběhly v rámci přípravného turnaje Atlantic Cup, kterého se účastnili týmy ostatní evropské týmy připravující se v okolí Algarve.

Pokud připočteme i přípravná utkání odehraná v Praze, opouští sešívaní zimní pauzu s celkovou bilancí 2–2–2. Kromě závěrečné vítězné generálky, kterou sešívaní zvládli proti Hammarby poměrem 4:2, může Jindřicha Trpišovského těšit i to, že si značnou herní minutáž v zápasech pro sebe ukrojili i mládežníci.

Kádr

Do Portugalska odcestovalo původně 28 hráčů včetně dlouhodobě zraněného Davida Hovorky, který v Algarve pokračoval společně s fyzioterapeuty v práci na svém návratu, nebo posil Oscara Dorleyho, Patrika Hellebranda a navrátilce z hostování Petara Musy. V tomto počtu se našlo místo i pro celkově 7 mládežníků – Jakuba Markoviče, Jana Sirotníka, Daniela Koska, Lukáše Červa, Jakuba Křišťana, Joãa Felipeho a Adama Toulu. Kromě brankáře Jana Sirotníka navíc všichni v přípravných duelech dostali i prostor na hřišti. V průběhu soustředění slávisty doplnil 29. člen kádru, a to David Zima, který Slavii posílil na hostování z Olomouce.

Statistické okénko

V podzimní části ročníku se sešívaní vyznačovali tím, že se o gólové příspěvky pravidelně staral velký počet hráčů, a nikoliv jen jeden výrazný střelec a nejinak tomu bylo i na herním soustředění v Portugalsku. Ve čtyřech přípravných zápasech vstřelilo branku za sešívané hned 8 hráčů – Daniel Kosek, Jaroslav Zelený, Lukáš Provod, Nicolae Stanciu, Jan Bořil, Vladimír Coufal, Petar Musa a Lukáš Masopust. Poslední dva zmínění se gólově prosadili hned dvakrát. Petar Musa se navíc po stažení z hostování v Liberci střelecky uvedl hned po necelých třech minutách na hřišti krásnou dělovkou zpoza vápna v prvním zápase proti Aarhusu. Za mládežníky se pak na soustředění prosadil Daniel Kosek shodou okolností ve stejném zápase, kdy po ukázkovém náběhu za obranu vyslal míč v 60. minutě zápasu nekompromisně k tyči.

Nejvíce času na hřišti z celkově 360 možných hracích minut strávil Jaroslav Zelený. Celkově byl v akci 260 minut, ve kterých se představil jak ve středu obrany, tak i na svém obvyklém místě levého obránce. V závěsu mu se 225 minutami ve vytíženosti sekunduje trojice Jan Bořil, Oscar Dorley a Vladimír Coufal. Pouze za nimi je pak s 220 minutami Ondřej Kúdela. Přípravné zápasy skrývali skvělou příležitosti herní praxe v A-týmu i pro mládežníky, mezi kterými toho s výrazným náskokem nejvíce odehrál Lukáš Červ, který pobyl na hřišti celkově 184 minut, pouze za ním pak zůstal Daniel Kosek se 117 minutami.

Fotogalerie

Aktuálně

Slavisté odletěli do dánského Herningu

dnes
Slávisté odletěli z Letiště Václava Havla do Herningu, kde je čeká odveta play-off Ligy mistrů proti domácímu FC Midtjylland. Utkání se odehraje ve středu od 21:00.

Béčko porazilo Sokolov 5:0. Sima a Křišťan pálili dvakrát

včera
Slávisté navázali na první výhru sezony z minulého kola a na domácím hřišti porazili ještě v minulé sezoně druholigový Sokolov vysoko 5:0. Dvěma góly se prosadil senegalský útočník Abdallah Sima.

Snažím se plnit roli, se kterou jsem přišel

včera
Poprvé v základní sestavě nastoupil proti Slovácku Jan Kuchta, který hned v úvodu zápasu zařídil penaltu. „Jsem za to hrozně šťastný,“ říká.

Další články