Sešívaní se po více než 13 letech vrací do Opavy

Slávističtí fotbalisté se v rámci 17. kola ligy podívají po dlouhých 13 letech na půdu navrátilce do nejvyšší české soutěže. Pojďme si připomenout, jak tehdy poslední vzájemné střetnutí v Opavě vypadalo.

Psal se 23. duben a tehdejší ligový ročník 2004/2005 neúprosně mířil do své závěrečné fáze. SFC Opava měla na programu domácí zápas proti pražské Slavii a je nutno podotknout, že proti sobě stanuly týmy, které měly zcela odlišné starosti. Zatímco sešívaní toužili po pojištění 2. místa, které by zajišťovalo předkolo Ligy Mistrů, před dotírajícími Teplicemi a olomouckou Sigmou, Opava byla až po uši namočená v záchranářském boji a nutně potřebovala začít sbírat body, o které v průběhu ročníku přišla také v důsledku úplatkářské aféry z předcházející sezony. 

V červenobílých dresech se tenkrát představili například mladičký Matúš Kozáčik, Radek Bejbl, Karel Piták, Stanislav Vlček, Martin Latka anebo střídající Pavel Kuka. Zápas zahájili lépe domácí, kteří se ujali vedení již ve 12. minutě gólem z dílny Róberta Zehera. Ještě před půlí dokázali slávisté srovnat díky Patriku Gedeonovi a do šaten se šlo tak smírně za stavu 1:1. V 83. minutě ovšem dokonal obrat Martin Zbončák a zajistil tak 3 cenné body pro hosty. I tento výsledek přispěl k tomu, že se Opava na konci sezony na dlouhou dobu rozloučila s nejvyšší soutěží.

Renesanci opavského fotbalu již naznačilo spanilé tažení domácím pohárem v předminulé sezoně, při kterém se Slezané zastavili až ve finále, kde podlehli Zlínu, za který tehdy nastoupili Jakub Jugas i Ibrahim Traoré. Při cestě ke stříbru vyřadili Opavští hned čtyři prvoligová mužstva, a to konkrétně Slovácko, plzeňskou Viktorku, brněnskou Zbrojovku a Mladou Boleslav. Minulý rok suverénně ovládli Fortuna národní ligu a zajistili si vytoužený postup, díky kterému mohou nyní na svém nově zrekonstruovaném stadionu přivítat ty nejlepší české týmy.

Zápas 17. kola mezi SFC Opava a SK Slavia Praha proběhne od 18:00 na Stadionu v Městských sadech. I přes větší vzdálenost od Prahy doufáme, že si najde řada slávistických fanoušků do Opavy cestu a vytvoří společně s domácími fanoušky tradičně skvělou kulisu. Ti z vás, kteří osobně nemohou dorazit do Opavy, budou moci utkání sledovat na O2 TV Sport. 

Ve fotogalerii se můžete podívat na známé tváře z posledního vzájemného klání.

Fotogalerie

Aktuálně

DK: Tribuna Sever na derby otevřena

včera
Disciplinární komise LFA rozhodla o žádosti Slavie o upuštění zbytku trestu.

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

včera
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

před 2 dny
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Další články