Slavii posílí Mario Lička. V Edenu podepsal dvouletou smlouvu.

EDEN – Slavii posílí Mario Lička. Jednatřicetiletý záložník podepsal v Edenu smlouvu do 30. 6. 2015. Ve čtvrtek se už s týmem zapojil do tréninku. Mario Lička naposledy působil ve francouzském Brestu.
„Slavia hledala zkušeného hráče do ofenzivy, který by zkvalitnil naši hru. Mario je tím vhodným typem, ve francouzské lize má odehráno několik desítek zápasů. Jsme rádi, že se pro Slavii rozhodl,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

„K poslednímu červnu mi skončila smlouva v Brestu, takže jsem hledal nové angažmá. Nějaké nabídky jsem měl z druhé francouzské ligy, ale ty jsem odmítl. Z Česka se ozvala jako první Slavia a měla o mě zájem. Vzhledem k tomu, že se měnil trenér, tak jsem chtěl počkat, kdo to bude. Když jsem se dozvěděl, že přijde trenér Koubek, kterého z nám velice dobře z Baníku, tak to mělo velký vliv na to, že jsem se rozhodl pro Slavii,“ vysvětlil Mario Lička

Mario Lička se narodil 30. dubna 1982. Je odchovancem ostravského Baníku, se kterým v sezoně 2003/2004 vybojoval mistrovský titul. O rok později hostoval v italské Serii A v Livornu, po půl roce se vrátil zpět do české ligy do dresu Slovácka. V letech 2006 až 2008 působil v anglickém Southamptonu. Po návratu do Česka oblékl znovu dres Ostravy, za kterou v letech 2008 až 2010 nastřílel 14 branek. Od roku 2010 hraje za francouzský Stade Brestois, do loňské sezony byl spoluhráčem současného slávisty Tomáše Mičoly. Jednatřicetiletý záložník má na svém kontě šestnáct startů za národní tým ČR do jednadvaceti let, v reprezentačním "áčku" odehrál tři utkání.

Fotogalerie

Aktuálně

Všichni jsme šli za společným cílem

včera
Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

Bylo to sladké vítězství, usmívá se Masopust

včera
Gólem na 2:0 udělal tečku na vítězství sešívaných v domácím poháru: „Bylo to čtvrté finále, konečně bylo pro mě vítězné," těší střelce druhého gólu.

Spolu máme double!

včera
Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double!

Další články