Věděl jsem, že rozhodčí pískne, říká Masopust

K důležitému vítězství na půdě Bohemians přispěl kvalitním výkonem i záložník Lukáš Masopust. „Je důležité, že jsme udrželi náskok na Plzeň. Tlak jsme si ale nepřipouštěli," říká sešívaný křídelník.

První gól Slavie padl poté, co se rozhodčí po shlédnutí videa vrátil k faulu na vás a odvolal branku domácích. Pro Bohemians to asi musel být hodně nepříjemný moment…
Pro Bohemians to bylo hodně nepříjemné, musí to pro ně být hrozné. Měli defenzivní taktiku založenou na brejcích, a když to vypadalo, že jim bude vycházet, zasadili jsme jim tuhle ránu. Pro nás by bylo také hodně nepříjemné, pokud by celá situace byla obráceně. Kdybychom prohrávali v Ďolíčku 1:0, bylo by pro nás nesmírně těžké zápas otočit, když vezmu v úvahu, jaký fotbal soupeř praktikoval."

Byl jste přesvědčený o tom, že šlo o faul?
Je to vždy takové ošidné. Já jsem byl přesvědčený, že se jednalo o faul, ale  člověk nikdy neví, jak celá situace následně vypadá z pohledu kamer. Jak ale říkám, byl jsem přesvědčený, že mě Krch fauloval."

Čekal jste, že rozhodčí půjde kontrolovat video?
Vůbec jsem nevěděl, jestli se rozhodčí půjde dívat na video, nebo ne. Když se ale nakonec šel na obrazovku podívat, věděl jsem, že to pískne.“

Po jeho rozhodnutí vzplanuly v Ďolíčku velké emoce, vnímal jste je?
„Člověk to během zápasu moc neřeší, nevnímá. Bere to tak, že se není čeho bát, soustředí se na zápas.“

Jednalo se o zlomový moment utkání?
Zlomové momenty byly podle mě dva. Nejprve odvolaný gól a penalta a poté gól Milana Škody na 2:0 v závěru prvního poločasu.“

Je důležité, že jste opět odskočili Plzni na tři body?
Ano, je důležité, že stále máme náskok. Já osobně jsem třeba věděl, že se na nás Plzeň v sobotu dotáhla, ale nijak jsem to k sobě nepouštěl. Nebylo to tak, že bychom kvůli tomu v utkání na Bohemce cítili nějaký tlak.“

Před čtvrtečním zápasem v Seville vám asi vítězství na Bohemians psychicky pomůže…
Přesně tak. Vždy se lépe regeneruje po vítězném zápase.“

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

včera
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

včera
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

včera
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články