Vyrovnané derby rozhodly dvě Lafatovy trefy | SK Slavia Praha

Vyrovnané derby rozhodly dvě Lafatovy trefy

0:2
(0:0)
9. kolo, 27. 9. 2014, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 53. a 80. Lafata <br> <b>ŽK:</b> Latka, Piták, Baéz - Costa<br> <b>Rozhodčí:</b> Paták - Wilczek, Moláček
PRAHA/EDEN - Slavia podala v 282. derby proti Spartě bojovný výkon, diametrálně odlišný od utkání s Bohemians, přesto to na body nestačilo. Letenští proměnili dvě šance, obě David Lafata, a když slávisté neskórovali ani z jedné ze svých příležitostí, skončilo utkání 0:2.
Slavia nemohla do utkání počítat s Bekimem Balajem, kterému nedovolily nastoupit podmínky jeho přestupu ze Sparty do Slavie, ani s Milanem Nitrianským, kterého na hřiště nepustila červená karta z Bohemians. Trenéru Beránkovi navíc zkomplikovalo situaci na poslední chvíli onemocnění Damiena Boudjemy. Na pravou stranu obrany se tak postavil Martin Dobrotka, jako defenzivní záložník se představil Marek Kodr a pod hrotovým Milanem Škodou nastupoval Jaromír Zmrhal.

V úvodu zápasu měla ze hry o něco více Sparta. Ve 20. minutě mohl pálit Krejčí, střela z ideální pozice mu ale nesedla, o čtvrthodinu později to nůžkami zkoušel Lafata, poprvé se ale proti němu vytáhl gólman Hrubeš. Postupně se hra ale vyrovnala a Slavia poprvé výrazněji zahrozila ve 40. minutě. Vukadinovič přetáhl svůj centr z pravé strany a na zadní tyči se do míče z voleje opřel Juhar, Bičík ale jeho ránu vyrazil.

Do poločasu se ak stihly ještě dvě šance. Na Bičíkovu branku pálil z bezprostřední blízkosti Škoda, obrana ale jeho pokus zablokovala, na druhé straně se ve skluzu pokoušel zakončit Lafata, Hrubeš ale stačil míč ukrýt do svých rukavic.

Branky padaly až ve druhé půlce. A i když byly šance na obou stranách, bohužel jen do Hrubešovy branky. Hned po přestávce se ukázali oba gólmani. Hrubeš nejdřív zlikvidoval Lafatovu střelu, vzápětí se do své první gólovky dostal Škoda, Bičík ale jeho hlavičku vytáhl nad břevno.

V 52. minutě mohli skórovat Vukadinovič a Zmrhal, se střelou prvního jmenovaného si ale poradil Bičík a Zmrhalova střela z velkého vápna mířila mimo. O minutu později se tak skóre měnilo na druhé straně. David Lafata si naskočil na Krejčího centr z rohu a hlavou poslal míč o vzdálenější tyč do brány.

Ještě hůř mohlo být v 59. minutě, když rozhodčí Paták poněkud překvapivě nařídil penaltu po Vukadinovičově ruce, David Lafata ale poslal z puntíku balon jen nad břevno. Krátce poté pak přišly největší šance Slavie. Nejprve pálil z šestnácti metrů Zmrhal po dobré Škodově akci, s jeho pokusem si ale poradil Bičík. Ještě o další čtyři minuty později dostal Škoda nádhernou přihrávku přes půl hřiště od Černého, sám před Bičíkem ale hlavičkoval metr vedle pravé tyče.

V 80. minutě pak přišel druhý úder hostů. Dlouhý centr z pravé strany mířil na zadní tyč na Krejčího, ten jej sice netrefil ideálně, přehodil ale Hrubeše a mezi našimi stopery dostal míč do odkryté branky znovu David Lafata.

Slavia se do dalších šancí už nedostala, prostor pro rychlé brejky se naopak otevíral Spartě. V největších šancích závěru zápasu ale Hrubeš sebral míč zpod nohou střídajícího Bednáře a poradil si i s tečovanou Dočkalovou střelou.

282. derby tak pro sebe získala Sparta v poměru 2:0. Slavii čeká v příštím týdnu výlet na Vysočinu, kde se střetne s Jihlavou.