PŘÍBĚH ZÁPASU: Vražedné derby? | SK Slavia Praha
Více

PŘÍBĚH ZÁPASU: Vražedné derby?

PRAHA/EDEN - Pražské derby je bezesporu jedním z nejvypjatějších, ne-li tím úplně nejvypjatějším zápasem sezony. Odráží se to ale i na počtu faulů, soubojů a karet? Podívali jsme se v naší rubrice Příběh zápasu.
Vzali jsme počty faulů, soubojů nebo žlutých karet v derby a porovnali je s dalšími domácími zápasy této sezony. Výsledek může být pro někoho překvapivý: V derby se Spartou se faulovalo nejméně ze všech dosavadních domácích zápasů Slavie v této sezoně.

Celkem 21 faulů si oba týmy rozdělily v poměru 9 faulů slávistů a 12 sparťanů. Na obranné polovině faulovala Slavia sedmkrát, Sparta pětkrát. Zatím nejtvrdším, alespoň co do počtu faulů, zápasem v Edenu byl souboj se Slovanem Liberec - 29 faulů si oba týmy rozdělily v poměru 12:17. Ve zbylých dvou domácích zápasech Slavie se faulovalo shodně osmadvacetkrát. S Baníkem v poměru 10:18, s Brnem v poměru 16:12. Z uvedených čísel je také vidět, že kromě zápasu se Zbrojovkou byli hosté vždy tím týmem, který v Synot Tip Areně fauloval vícekrát.

V derby padly čtyři žluté karty, tři pro slávisty, jedna pro letenské. Stejný počet i stejný poměr napomínání padl i v zápase se Zbrojovkou, třikrát se pak žlutilo v soubojích s Libercem a Baníkem. Pouze v zápase se Slovanem to pak byli hosté, kdo viděl více žlutých karet (1:2).

Vraťme se ale k derby. Statistiky napočítaly v zápase celkem 196 soubojů a úspěšněji si v nich počínali slávisté. Vítězně vyšel hráč v červenobílém dresu celkem ze 102 soubojů, což znamená 52 % úspěšnost. Lépe si sešívaní vedli i ve vzdušných soubojích, tam byli vítězní ve 34 ze 63 případů, tj. v 54 % případů. Rovněž statistika ztrát je příznivější pro Slavii. Sešívaní předvedli 98 ztrát (25 na vlastní polovině), Sparta celkem 111 (18 z toho na vlastní polovině).


Aktuálně

Chyběla pomoc individualit. O Vlčáka mám strach

21. 7. 2024
Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci po remíze se Slováckem glosoval příčiny ztráty, vysvětlil vysokou minutáž reprezentantů, poodkryl stav marodky a hovořil o výkonech Lukáše Vorlického a Filipa Prebsla.

Nebyli jsme ve své kůži. Měl jsem skórovat...

21. 7. 2024
Kapitán Jan Bořil přišel po bezbrankové remíze se Slováckem odpovídat na dotazy novinářů. Promluvil o neproměňování šancí, rozpoložení týmu, změně postu i výkonu soupeře.

Chyby byly, ale nechal jsem tam pro Slavii srdce

21. 7. 2024
První ligový start za A-tým Slavie, navíc od první minuty. Jen tříbodový zisk chyběl... Proč duel na Slovácku skončil bez branek? Odpovídal Filip Prebsl.

Další články