1:3
(0:1)
30. kolo, 30. 5. 2015, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Branky: <b>Branky:</b> 88. Bílek - 17. Došek, 55. Trávník, 69. Valenta<br> <b>ŽK:</b> Zmrhal - Kalouda, Kuncl<br> <b>Rozhodčí:</b> Nenadál - Kotík, Jiřík
EDEN/SYNOT TIP ARENA - V posledním zápase sezony oplatilo Slovácko sešívaným porážku z jejího úvodu. V červenobílém dresu se jako jediný prosadil Jiří Bílek a protože hosté mířili přesně hned třikrát, skončil zápas výsledkem 1:3.
Hned ve druhé minutě byl blízko gólu Milan Škoda, když za obranou převzal dlouhý balon a kličkou obešel hostujícího gólmana. Akci ale nakonec zastavil odmávaný ofsajd našemu útočníkovi, který na dálku soupeřil s Davidem Lafatou o korunu krále ligových střelců.

Ve 14. minutě už měli blízko ke gólu hned dva slávisté. Po Keniově centru z rohu míč nejprve hlavou tečoval nehlídaný Škoda, zamířil ale jen k zadní tyči. Tam míč spadl pod nohy Jaromíru Zmrhalovi, který ho ale přes ležícího obránce nedokázal ani nadvakrát dostat do branky.

V 17. minutě se tak překvapivě dostalo do vedení Slovácko. Rychlý brejk skončil na pravém křídle centrem Jaroslava Diviše a nehlídaný Došek z malého vápna hlavou překonal Berkovce. Dvě minuty na to šel podruhé sám na Heču Milan Škoda, i tentokrát ho ale zastavil zdvižený praporek rozhodčího.

Škoda se chtěl ukázat nejen jako zakončovatel, ale i jako hráč, který dokáže šance připravit. Po necelé půlhodině hry zpracoval balon na velkém vápně a poslal míč napravo na Vukadinoviče, jeho střelu po hezké zasekávačce ale zkrotil gólman Heča. Za dalších pár minut pálil z přímého kopu Piták a jen o pár centimetrů minul břevno hostující brány.

Sešívaní hledali ve většině útoků ve vápně Milana Škodu a často ho i nacházeli. Třeba ve 35. minutě, kdy Škoda hlavičkoval po Zmrhalově centru, v záklonu ale poslal míč mimo tři tyče. Pět minut před poločasem se v podobné šanci ocitl Košút, vedl si ale podobně jako Škoda.

Do druhé půle nahradil Vukadinoviče Hrubý a hned v úvodu se postaral o vzruch ve vápně, když se po tvrdém zákroku octl na zemi, ani na něj, ani pár vteřin nato na Keniu ale rozhodčí faul neodpískal.

Znovu tak udeřilo Slovácko. V 55. minutě se k balonu dostal na velkém vápně Michal Trávník a svou skrytou střelu poslal přesně k pravé tyči. Minutu nato mohlo být vyrovnáno, když Hrubý chytrou přihrávkou poslal do úniku Keniu, gruzínský záložník ale místo střely volil další kličku a balon následně ztratil.

Trenér Beránek posílil útok, vedle Škody postavil místo Kenii Marka Červenku a ten v 66. minutě vystrašil brankáře Heču, jeho střela z voleje z patnácti metrů ale přeletěla břevno branky Slovácka.

Slavii se ale nedařilo přecházet přes obranu hostů a i třetí gól zápasu tak padl do sítě Martina Berkovce. V 69. minutě si míč k přímému kopu z 25 metrů postavil Jiří Valenta a nechytatelnou ranou přes zeď o břevno poslal hosty do vedení 3:0.

Čtvrt hodiny před koncem poslal trenér Beránek na hřiště i třetího útočníka, když Dame Diop nahradil Jana Mikulu a Slavia se začala dostávat do šancí, Deli i Diop ale krátce po sobě mířili těsně mimo. Sešívaným se povedlo snížit až v 88. minutě. Po rohovém kopu se ve skrumáži dostal k míči nejrychleji Jiří Bílek a střelou pod břevno nedal Hečovi šanci.

Slavia se tak s ligovou sezónou rozloučila prohrou a konečným 11. místem.