Vítězná generálka na odvetu play off Ligy mistrů | SK Slavia Praha

Vítězná generálka na odvetu play off Ligy mistrů

3:0
(2:0)
5. kolo, 26. 9. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Sešívaní zvládli domácí utkání se Slováckem na výbornou! Dvakrát se prosadil Ondra Kúdela, v závěru pečetil výhru 3:0 Lukáš Provod.

Trenér Jindřich Trpišovský vyslal na hřiště oproti posledním duelům výrazně obměněnou základní sestavu.

Do branky se tradičně postavil Ondřej Kolář. V obraně tentokrát nastoupili Ondřej Kúdela, David Zima a Ondřej Karafiát. V pětičlenné záložní řadě vyběhli na hřiště Tomáš Malínský, Ibrahim Traoré, Ladislav Takács, Ondřej Lingr a Oscar, na hrotu pak Petar Musa s Janem Kuchtou.

Pro Ondřeje Karafiáta, Tomáše Malínského, Ondřeje Lingra a Jana Kuchtu to je první soutěžní start v základní sestavě Slavie.

Na lavičce byl poprvé připraven útočník Abdallah Sima, který v dosavadní části sezony hrával za B-tým a který v létě do Slavie přišel z Táborska.

Úvod utkání opanovala, jak je z posledních domácích ligových utkání zvykem, Slavia. Po střele Ladislava Takácse se objevil v šanci Jan Kuchta, který byl stažen a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Míč si postavil kapitán Ondřej Kúdela a s přehledem dal Slavii vedení už v 2. minutě.

V 7. minutě mohlo být ještě veseleji, Ondřej Lingr průnikovou přihrávkou našel nabíhajícího Tomáše Malínského, jehož přízemní centr uklidil do branky hostů Jan Kuchta. Radost však byla předčasná, protože se Tomáš Malínský před finální přihrávkou nacházel v offsidovém postavení.

Pěknou střelu Tomáše Malínského z voleje přinesla 22. minuta, jeho pokus ale minul branku soupeře. Ve 22. minutě už se slávisté radovali podruhé, Ondřej Kúdela z voleje po rohovém kopu nádherně vymetl dolní roh branky Slovácka.

Závěr poločas přinesl spoustu tvrdých zákroků ze strany hostů. Do kabin se tak o poločase šlo za stavu 2:0 po dvou přesných zásazích kapitána Kúdely.

Do druhé půle vstoupili slávisté aktivně, Střídající Stanislav Tecl našel před odkrytou brankou Ondřeje Lingra, který v klidu míč uklidil do sítě. Jeho radost ale netrvala moc dlouho, protože byl odmáván ofsajd.

První příležitost hostí přišla ve 49. minutě, kdy Sadílek nebezpečnou střelou orazítkoval obě tyče slávistické svatyně. V 60. minutě se po výkopu Ondřeje Koláře ocitl v úniku Jan Kuchta, jeho zakončení ale vychytal hostující Nemrava.

Další střelu hostujícího Sadílka přinesla 67. minuta, jeho dělovku pohotově zlikvidoval Ondřej Kolář. V šanci sešívaných se naopak ocitl Ondřej Lingr, když ho přesným centrem našel Jan Kuchta, jeho hlavičku v 73. minutě však vyškrábl hostující brankář.

Ke konci utkání si slávisté v klidu kráčeli za vítězstvím. V samém závěru zápasu vymetl střídající Lukáš Provod tvrdou ranou z přímého kopu z ostrého úhlu horní růžek branky Slovácka a pečetil tak vítězství Slavie 3:0.

Už v úterý od 21:00 čeká sešívané odveta play off Ligy mistrů proti dánskému FC Midtjylland.

V dalším ligovém kole nastoupí slávisté na půdě Baníku Ostrava, utkání se odehraje v neděli 4. října od 18:00.