B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

1:1
(1:1)
1. kolo, 1. 8. 2021, Admira
1. kolo, 1. 8. 2021, Admira
FK Admira Praha - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

Do utkání na, po vytrvalém dešti značně složitém, terénu nastoupili sešívaní hned s několika hráči A-týmu. Do brány se postavil Jan Sirotník, obrannou čtveřici před ním tvořili Albert Labík, Michal Švec, Aiham Ousou a František Matys. Do zálohy se postavila trojice tvořená Danielem Samkem, Madsem Madsenem a Martinem Šubertem. 

Osamoceného Filipa Horského na hrotu podporovali křídelníci Martin Douděra s Ubongem Ekpaiem. 

První šanci si po opatrném a bojovném začátku utkání vypracovali domácí, proti Trajhanovi ale pohotově zasáhl skákající Jan Sirotník. Na druhé straně následně zahrozil Filip Horský, nepřekonal ale vybíhajícího Kellera. Svůj nezdar ovšem odčinil o několik minut později, kdy si naběhl na přesný dlouhý míč z kopaček Aihama Ousoua a vyslal přesný centr na hranici malého vápna. V pokutovém území se nejlépe zorientoval v plné rychlosti nabíhající Ubong Ekpai, který neváhal a ve skoku poslal balon do odkryté sítě domácích - 0:1

Ve zbytku poločasu se těžiště hry pohybovalo zejména ve středu hřiště, k vidění byly ostré souboje a několik žlutých karet. Ve 39. minutě se domácím z ojedinělé šance podařilo srovnat, z voleje na zadní tyč se prosadil Zahálka a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ani druhá půle příliš fotbalové krásy nepřinesla, druhou branku Slavie mohl po prudkém centru Filipa Horského vsítit Ubong Ekpai, na poslední chvíli byl ale odzbrojen vracející se obranou soupeře. V samotném závěru utkání předvedl několik jistých zákroků spolehlivě chytající Jan Sirotník. 

A protože na druhé straně trávníku nevyzrál z přímého kopu na Kellera Ubong Ekpai, získali nakonec sešívaní v prvním kole nové sezony bod za konečnou remízu 1:1.

1:1

Sestavy

FK Admira Praha

Keller – Herc, Fric, Martinic (C), Mošna (90+3. Venc), Michálek (72. Záruba), Kurek, Trajhan (60. Čermák), Douděra (60. Čácha), Zahálka, Horák

SK Slavia Praha B

Sirotník – Matys (C), Švec, Ousou, Labík – Samek, Madsen (78. Beran), Šubert (67. Zeronik) – Horský (90+1. Štětka), Douděra, Ekpai

Detaily utkání

Branky
39. Zahálka - 22. Ekpai
Žluté karty
34. Fric, 43. Mošna, 45+1. Douděra, 83. Martinic – 45+1. Samek, 66. Šubert
Rozhodčí
Szikszay – Šťastný, Linhart

Aktuálně

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Další články