B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

1:1
(1:1)
1. kolo, 1. 8. 2021, Admira
1. kolo, 1. 8. 2021, Admira
FK Admira Praha - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

Do utkání na, po vytrvalém dešti značně složitém, terénu nastoupili sešívaní hned s několika hráči A-týmu. Do brány se postavil Jan Sirotník, obrannou čtveřici před ním tvořili Albert Labík, Michal Švec, Aiham Ousou a František Matys. Do zálohy se postavila trojice tvořená Danielem Samkem, Madsem Madsenem a Martinem Šubertem. 

Osamoceného Filipa Horského na hrotu podporovali křídelníci Martin Douděra s Ubongem Ekpaiem. 

První šanci si po opatrném a bojovném začátku utkání vypracovali domácí, proti Trajhanovi ale pohotově zasáhl skákající Jan Sirotník. Na druhé straně následně zahrozil Filip Horský, nepřekonal ale vybíhajícího Kellera. Svůj nezdar ovšem odčinil o několik minut později, kdy si naběhl na přesný dlouhý míč z kopaček Aihama Ousoua a vyslal přesný centr na hranici malého vápna. V pokutovém území se nejlépe zorientoval v plné rychlosti nabíhající Ubong Ekpai, který neváhal a ve skoku poslal balon do odkryté sítě domácích - 0:1

Ve zbytku poločasu se těžiště hry pohybovalo zejména ve středu hřiště, k vidění byly ostré souboje a několik žlutých karet. Ve 39. minutě se domácím z ojedinělé šance podařilo srovnat, z voleje na zadní tyč se prosadil Zahálka a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ani druhá půle příliš fotbalové krásy nepřinesla, druhou branku Slavie mohl po prudkém centru Filipa Horského vsítit Ubong Ekpai, na poslední chvíli byl ale odzbrojen vracející se obranou soupeře. V samotném závěru utkání předvedl několik jistých zákroků spolehlivě chytající Jan Sirotník. 

A protože na druhé straně trávníku nevyzrál z přímého kopu na Kellera Ubong Ekpai, získali nakonec sešívaní v prvním kole nové sezony bod za konečnou remízu 1:1.

1:1

Sestavy

FK Admira Praha

Keller – Herc, Fric, Martinic (C), Mošna (90+3. Venc), Michálek (72. Záruba), Kurek, Trajhan (60. Čermák), Douděra (60. Čácha), Zahálka, Horák

SK Slavia Praha B

Sirotník – Matys (C), Švec, Ousou, Labík – Samek, Madsen (78. Beran), Šubert (67. Zeronik) – Horský (90+1. Štětka), Douděra, Ekpai

Detaily utkání

Branky
39. Zahálka - 22. Ekpai
Žluté karty
34. Fric, 43. Mošna, 45+1. Douděra, 83. Martinic – 45+1. Samek, 66. Šubert
Rozhodčí
Szikszay – Šťastný, Linhart

Aktuálně

Dorostenci vezou z Německa bronz. U19 si připsala výhru 7:1

22. 1. 2023
Na turnaj do Wiesbadenu vyrazila kategorie U17. Během celého víkendu předváděla parádní výkony proti špičkovým německým týmům a získala bronzové medaile. Přípravné utkání má za sebou U19, když porazila PFA vysoko 7:1. Fotbalové dovednosti předváděli také žáci i přípravky. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Dorostenci v přípravě porazili Meteor. U15 vyrazila opět do Německa.

15. 1. 2023
B-tým má za sebou vítězný vstup do nového roku, když si v prvním přípravném zápase poradil s rezervou Jablonce. Starší žáci se vydali na halový turnaj do německého Würzburgu. Mladší žáci naopak doma v Edenu přivítali Wroclaw. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Mladší žáci vezou z Bílovce stříbro, U15 na turnaji v Německu i Rakousku

9. 1. 2023
Mládežníci poprvé v novém roce vyrazili získávat zkušenosti do zahraničí. První lednový víkend byli v akci žáci i přípravky. Kategorie U15 sehrála dva turnaje v Německu a Rakousku. K našim nejbližším západním sousedům zavítali také mládežníci U13. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články