B-tým: Porážka v Karlových Varech | SK Slavia Praha

2:1
(2:1)
7. kolo, 12. 9. 2021, Karlovy Vary
FC Slavia Karlovy Vary - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko padlo na půdě Slavie Karlovy Vary těsně 1:2. O jediný gól Pražanů se postaral Martin Douděra.

Mladí slávisté vstoupili do zápasu aktivně a vypracovali si několik slibných příležitostí, Jakub Zeronik ale pálil přímo doprostřed brány. Skórovat mohl i Adam Toula, který přesprintoval domácí obranu a řítil se osamocen na Cháru, míč však napálil pouze do vybíhajícího karlovarského gólmana. Sešívaní, hrající v černých dresech, i v následujících minutách pokračovali velmi aktivně, a odměnou jim byla vstřelená branka! Po kombinaci na levém křídle vyslal Albert Labík přízemní pas do vápna, kde se míče ujal Martin Douděra a nekompromisní ranou otevřel skóre - 0:1!

Vedení však sešívaným mladíkům dlouho nevydrželo. Už ve 30. minutě slávisté propadli a z rychlého protiútoku překonal vybíhajícího Jana Sirotníka přízemní ranou k tyči domácí Debellis - 1:1. A o pouhé čtyři minuty později bylo ještě hůře. Albert Labík nešťastně podrazil ve vápně jednoho z domácích útočníků a rozhodčí odpískal pokutový kop. K penaltovému puntíku se postavil Vyleta, míč poslal na druhou stranu, než se vydal skákající Jan Sirotník, a domácí se tak dostali do vedení - 2:1. O chvíli později mohli Karlovy Vary přidat i třetí branku, famózním zákrokem proti ráně Debellise se ale prezentoval přesouvající se gólman sešívaných.

Druhý poločas přinesl spíše než fotbal velký boj, slávisté bojovali, kompaktní obrana domácích jim toho však příliš nedovolila. Ve 49. minutě pálil z dobré pozice Adam Toula, jeho pokus ale postrádal potřebný důraz. K nebezpečné ráně se dostal i aktivní Jakub Zeronik, který se probil před bránu po levém křídle, svoji následnou střelu však umístil pouze do náruče pozorného domácího gólmana. V závěrečných minutách se sešívaní mladíci dostali do tlaku a do vápna soupeře posílali jeden centr za druhým, na domácí obranu ale vyzrát nedokázali a domů tak po těsné porážce odjíždějí bez bodu.

V neúplné tabulce patří slávistickému béčku průběžné dvanácté místo, další utkání odehrají sešívaní doma na Xaverově příští týden proti Houstoni.