B-tým: Pátou výhru v řadě vystřelil Horský | SK Slavia Praha

B-tým: Pátou výhru v řadě vystřelil Horský

1:2
(1:2)
11. kolo, 9. 10. 2021, Povltavská
Povltavská FA - SK Slavia Praha B
Slávistická rezerva porazila zásluhou vlastního gólu a trefy Filipa Horského Povltavskou FA venku 2:1 a pátou výhrou v řadě se posunula už na třetí příčku v ČFL.

Slávistická rezerva šla do zápasu s Povltavskou FA v dobrém rozpoložení, poslední čtyři zápasy vyhrála se skóre 15:3. V brance nastoupil Jan Sirotník, Antonín Kinský je aktuálně s reprezentací do devatenácti let, která hraje kvalifikaci na mistrovství Evropy devatenáctek, kde zatím porazili Kazachstán 3:0 a těší se na sobotní souboj se Severním Irskem a úterní duel s Dánskem.

Slávisté do utkání ale nevstoupili dobře, už ve čtvrté minutě se prosadil domácí ghanský útočník Tompte. Slávisté ale na inkasovaný gól dobře zareagovali a soupeře dostali pod tlak, z čehož vyplynul vlastní gól Kučery v 17. minutě. A o tři minuty později se podařilo zápas otočit, svoji čtvrtou branku v letošní sezoně ČFL dal útočník sešívaných Filip Horský.

Vedení nakoplo slávisty a do poločasu se snažili přidat další branku, to se ale nepodařilo a o přestávce se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Slavii. Po přestávce se utkání stalo velmi bojovným, domácí se snažili vyrovnat, ale nedařilo se jim najít recept na pozornou obranu slávistů. Na zápas s rezervou Slavie by nejraději zapomněl zkušený obránce Povltavské Štěpán Kučera, ten k vlastnímu gólu přidal dvě žluté karty mezi 80. a 82. minutou a v závěru byl vyloučen. Slávisté v početní převaze další branku nepřidali, stav utkání zůstal 2:1. Bleskový obrat z první půle znamená pátý vyhraný zápas v řadě pro B-tým Slavie, čímž se vyhoupl už na třetí příčku v ČFL.