B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem | SK Slavia Praha

1:2
(1:2)
12. kolo, 17. 10. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Slavoj Vyšehrad
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Slávisté do utkání s pražským rivalem vstoupili aktivně, už po několika minutách hry se do slibné pozice dostal Martin Douděra. Sešívaný křídelník potáhl balon středem hřiště, navedl si jej na svojí silnější pravačku a z nadějné pozice na hranici vápna prudce vypálil na zadní tyč, utaženou přízemní ránu však hostující gólman konečky prstů vytáhl mimo tři tyče.

Po úvodní pasáži v režii červenobílých ale postupně přebrali otěže hry hráči Vyšehradu. S prvními dvěma střeleckými pokusy z hranice pokutového území si sice Jan Sirotník ještě bez větších problémů poradil, ve 23. minutě se už ale hosté ujali vedení. Po rychlé kombinaci skrze volnější střed hřiště doputoval míč z pravého křídla na kopačky nabíhajícího Tvaroha, který prudkou ranou levačkou překonal sešívaného gólmana a otevřel tak skóre utkání - 0:1

Za chvíli bylo pro slávisty ještě hůře. Po nakrátko rozehraném kopu se v sešívaném vápně vytvořil velký závar, při kterém se míč na malém vápně odrazil ke kopačkám neobsazeného Kubeše, jenž bez problémů poslal míč do odkryté sítě - 0:2. Slávističtí mladíci, hrající tentokrát bez obou zkušených opor Michala Šmída a Michala Švece, se ale nevzdali a ještě do poločasového hvizdu se jim podařilo snížit. Po rychlém přechodu do otevřenější obrany Vyšehradu zaváhal hostující brankář Šulc a svůj už desátý gól v sezoně vsítil důrazný Martin Douděra - 1:2.

V úvodu druhého poločasu sešívaní oživili hru několika střídáními, na trávník se postupně dostali Martin Šubert, Albert Labík a Štěpán Beran, kteří pomohli Slavii k vytvořeni velkého tlaku, trvajícího po většinu druhé půle. Téměř veškeré útočné snahy sešívaných ale končily na dobře zorganizované defenzivě domácích, nejblíže ke skórování měl několikrát Adam Toula, míče ale dostával do složitých pozic a neměl tak příliš prostoru ohrozit pozorného Šulce. V závěru to slávisté zkusili i s Janem Sirotníkem na hrotu, defenzivu Slavoje ale nepřekonali a po pěti vítězstvích v řadě tak těsně prohráli.