Prohra s Legií, konec v Evropské lize | SK Slavia Praha

2:1
(0:1)
Play off, 26. 8. 2021, Polské Armády (Varšava)
Legia Varšava - SK Slavia Praha
Sešívaní v odvetě play off Evropské ligy prohráli ve Varšavě s Legií 1:2, když takřka celé utkání hráli bez vyloučeného Tomáše Holeše. Na krásnou ránu Ubonga Ekpaie z konce prvního poločasu zareagovali domácí po pauze dvěma góly Emreliho.

Před týdnem v Edenu se oba týmy rozešly po remíze 2:2, prohra 1:2 znamená konec nadějí v boji o Evropskou ligu. Sešívané čeká premiérová účast v Konferenční lize, jejich soupeře určí páteční los ve tureckém Istanbulu.

Pro odvetu play off Evropské ligy proti Legii navlékli svěřenci Jindřicha Trpišovského modré venkovní dresy. Ondřej Kúdela i uzdravený kapitán Jan Bořil nastoupili do svého letošního prvního evropského zápasu. Stanislava Tecla na hrotu útoku doplnili ze stran Ubong Ekpai a Ivan Schranz, na lavici náhradníků byl poprvé k dispozici trenérskému štábu Michael Krmenčík.

Utkání na Stadionu Polské Armády začalo nešťastným zákrokem Tomáše Holeše na Martinse, po kterém portugalský sudí Dias záložníka sešívaných vyloučil. Od třetí minuty hráli slávisté o deseti. O deset minut později se musel nechat ošetřit Alexander Bah, podklouzl a inkasoval úder kolenem do hlavy, hra byla přerušena. Z velkého vápna následně střílel Mladenović a těsně minul pravou tyč.

Ve velké šanci se po čtvrthodině hry ocitl po vysunutí od Jana Bořila Stanislav Tecl, Boruc zmenšil střelecký úhel a reflexivním zákrokem balon vyrazil. Po bleskovém kontru a patičce Ivana Schranze centroval Ubong Ekpai, vracející se obránce míč zablokoval na rohový kop. Tečovaný pokus Mladenoviće mířil do protipohybu Ondřeje Koláře, levou tyč minul o pár centimetrů.

Ve 28. minutě centr za obranu vyřešil dobrým vyběhnutím Ondřej Kolář, centr Ubonga Ekpaie skončil v Borucových rukavicích. Jednička Slavie následně robinzonádou zlikvidovala ránu Jedrzejczyka, důležitý blok předvedl Ondřej Kúdela. Gól Jedrzejczyka ve 36. minutě neplatil pro ofsajd.

O tři minuty později vyškrábl Boruc tečovaný míč, který se snášel do šibenice. Autorem střely byl po akci Ubonga Ekpaie Stanislav Tecl. Luquinhas dostal na malém vápně přihrávku od Emreliho na paty a v pádu zakončit nedokázal.

Ve 45. minutě se slávisté dostali do vedení! Standardní situaci rozehrál Nicolae Stanciu, domácí obrana balon odvrátila a míč dopadl přímo na pravý nárt Ubonga Ekpaie. Na nádhernou dělovku nigerijského útočníka do levé šibenice Boruc nedosáhl – 0:1. Pro Ubonga Ekpaie šlo o premiérovou trefu v sešívaném dresu. Stejným výsledkem první poločas skončil.

Náskok sešívaných mohl v 53. minutě navýšit Stanislav Tecl, brankář Legie podruhé výrazně podržel svůj tým. O šest minut později domácí tým srovnal, hlavičkou se prosadil Emreli – 1:1. Od další branky uchránil slávisty Ondřej Kolář, který v letu konečky rukavic zlikvidoval hlavičku Lopese. Výborný zákrok proti jistému gólu.

Legia otočila skóre v 70. minutě, podruhé v zápase se hlavičkou prosadil Emreli - 2:1.

V 81. minutě vyslal trenér Jindřich Trpišovský na hřiště poprvé v sešívaném dresu Michaela Krmenčíka, který nahradil Ivana Schranze. Posílit ofenzivu přišel také Peter Olayinka, který střídal Nicolae Stancia.

V závěru utkání měl šanci na vyrovnání Peter Olayinka. Rozehraný rohový kop směřoval přímo na něj, Olayinkovi se podařilo vystřelit z voleje, ale bránu přestřelil.

Sešívaným se nepodařilo vypracovat si v posledních minutách dostatečný počet šancí a vstřelit vyrovnávací gól. Po prohře 1:2 si v této sezoně tak zahrají jen základní skupinu Evropské konferenční ligy. Los základních skupin proběhne v pátek ve 13:30.

Následující utkání odehraje Slavia s Karvinou v neděli od 19:00.