B-tým: Domácí prohra s Vltavínem | SK Slavia Praha

1:2
(0:1)
17. kolo, 20. 3. 2022, SC Horní Počernice
SK Slavia Praha B - Loko Vltavín
Slávistické béčko prohrálo ve druhém utkání jarní části ČFL doma s lídrem tabulky Loko Vltavínem 1:2. Jediný gól sešívaných vstřelil Bárta.

Po vyrovnaném úvodu zápasu využili svou první šanci hosté. Po centru z levé strany vápna na zadní tyč se dostal ke střele z krátké vzdálenosti Veselý a soupeř šel do vedení už ve třetí minutě – 0:1. Většinu prvního poločasu se hrálo poměrně vyrovnané utkání, i když měli přeci jen trochu navrch sešívaní. Ti si ale ze svých šancí nedokázali vypracovat vyloženou gólovou příležitost a když už to tak dvakrát vypadalo, nacházeli se hráči v červenobílém v ofsajdovém postavení.

Ve 26. minutě vytáhl rozhodčí poprvé žlutou kartu, kterou viděl za svůj faul Adam Pudil. Konec poločasu patřil Vltavínu. Ve 39. minutě hrozili hosté z přímého kopu, se střelou k levé tyči si ale poradil brankář Sirotník. O dvě minuty později odvrátila centr ze standardní situace hostů slávistická obrana. Ve 45. minutě museli sešívaní bránit dva po sobě jdoucí rohové kopy. Nic dalšího se už v prvním poločase nestalo a tak se šlo do kabin za jednogólového vedení hostů.

Úvod druhého poločasu B-týmu nevyšel. Už v 51. minutě zastavil jeden z obránců nedovoleným způsobem útočníka Vltavínu v rohu vápna a rozhodčí odpískal penaltu, kterou proměnil Jaroš a zdvojnásobil vedení hostů – 0:2. A mohlo být ještě hůř. O minutu později se po špatné komunikaci brankáře s obráncem dostal po několika odrazech míč za brankovou čáru, ale rozhodčí nakonec branku neuznal kvůli útočnému faulu.

V 57. minutě ale sešívaní snížili! Na centr z rohového kopu si nejvýš vyskočil Alexandr Bárta, který míč poslal hlavou na zadní tyč – 1:2. Zbytek druhého poločasu ale vyloženou šanci už nepřinesl. V 86. minutě zahrávala Slavia standardní situaci, ale střelu zablokovala obrana Vltavínu. Sešívaní mohli ještě zahrozit ve třetí minutě nastavení z rychlého protiútoku. Centr z levé strany ale jen těsně minul zadní tyč.

Nic dalšího už se v zápase nestalo a B-tým tak s Vltavínem prohrál 1:2. Další utkání čeká béčko v neděli 27. března od 10:15 doma proti Domažlicím.