B-tým: Remíza v Sokolově, Šmiga potvrdil dobrou formu | SK Slavia Praha

B-tým: Remíza v Sokolově, Šmiga potvrdil dobrou formu

1:1
(0:1)
21. kolo, 16. 4. 2022, B. Němcové (Sokolov)
FK Baník Sokolov - SK Slavia Praha B
Sešívaný B-tým remizoval v sobotu dopoledne na hřišti Sokolova 1:1. Jediný gól Slavie dal útočník Daniel Šmiga, který si tak připsal už svou čtvrtou trefu ve čtyřech startech za béčko.

Prvních patnáct minut zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat vyloženou šanci. Víc ze hry měli domácí, obrana sešívaných ale jejich útoky dokázala bez problémů odrážet.

Až v 17. minutě se dostal do šance Sokolov po podklouznutí jednoho ze slávistických obránců. Střela z velkého vápna ale skončila nad bránou. O dvě minuty později se dostali k první nebezpečné střele také sešívaní, ale i tento pokus mířil vedle. Ve 21. minutě dokázal skvěle přihrát z levé strany do vápna Daniel Šmiga, kde našel Mohammeda. Ten pálil na bližší tyč, ale po zablokování střely obráncem trefil míč břevno!

Po nepřesné rozehrávce slávistické obrany před vápnem se dostali do velké šance sokolovští. Rychlý návrat všech hráčů ale jejich útok zpomalil a následná střela byla zablokována. Ve 28. minutě dostal přihrávku doprostřed šestnáctky Erik Biegon a vstřelil gól, který ale rozhodčí neuznali kvůli předcházejícímu útočnému faulu. O minutu později se tentýž hráč dostal k hlavičce, mířil ale mimo.

Ve 32. minutě musel brankář Sirotník chytat prudkou střelu Řezáče. O tři minuty později šli do vedení sešívaní! Daniel Šmiga dostal ze strany přihrávku přímo do středu šestnáctky a pohotově poslal míč za záda brankáře Hrabačky – 1:0.

První poločas už žádnou větší šanci nepřinesl a tak šel slávistický B-tým do kabin s jednogólovým vedením.

V 53. minutě byla slávistická standardka zakončena hlavičkou, kterou ale bez problémů lapil brankář Hrabačka. O minutu později se dostal ke střele z otočky Martinec, jeho pokus ale mířil těsně vedle levé tyče Sirotníkovy brány.

O šest minut později si na centr z levé strany vyskočil nejvýše střídající Dan Martinec, který poslal míč přesně k pravé tyči a překonal brankáře Sirotníka – 1:1. Trenérský tým zareagoval na vyrovnávací gól dvojitým střídáním. Martina Šuberta s Erikem Biegonem nahradili Štěpán Beran a Moses Usor.

V 67. a 69. minutě měly oba týmy obrovské šance vstřelit gól. Sokolovu ale akce nevyšla kvůli ruce střílejícího hráče, sešívané zase zradil ofsajd. Daniela Samka vystřídal Jakub Zeronik. O několik minut později vytáhl brankář Sirotník nebezpečnou střelu z pravé strany vápna. V závěru se na hřiště podíval také Jakub Kopáček, který střídal Mohammeda.

Do konce zápasu už žádný gól nepadl a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. Další zápas čeká B-tým v neděli 24. dubna doma od 10:15 proti Karlovým Varům.