B-tým: Výhra 2:0 nad Povltavskou FA | SK Slavia Praha

2:0
(0:0)
26. kolo, 22. 5. 2022, SC Horní Počernice
SK Slavia Praha B - Povltavská FA
Sešívané béčko hrálo v neděli dopoledne domácí utkání ČFL proti Povltavské FA. Výhru slavilo díky gólům Štěpána Berana a Mohammeda Al-Rashdiho.

Sešívaní začali zápas úvodním náporem před brankou soupeře, ze kterého se jim ale nepodařilo nic vytěžit kvůli dobrému bránění hostů. V 7. minutě dostal po faulu první žlutou kartu utkání Novák. Velkou šanci měl ve 14. minutě Daniel Šmiga, který po skvělém centru Labíka hlavičkoval těsně nad bránu.

Ve 34. minutě zahráli sešívaní nacvičený signál z rohového kopu. Po dvou přihrávkách už byl míč před bránou za obránci a chybělo málo, aby na něj hlavičkující hráč dosáhl a balon skončil v síti.

Kromě toho vyslali slávisté na branku několik dobrých střel, ale brankář Benada dokázal všechny pokusy vykrýt. V prvním poločase branka nepadla a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V 63. minutě udělal trenér dvě změny v útoku. Místo Šuberta nastoupil Mohammed a Usora nahradil Biegon.

Sešívaní konečně otevřeli skóre až v 66. minutě. Po kombinaci před velkým vápnem se dostal ke střele z hranice šestnáctky Štěpán Beran, který zamířil přesně k zadní tyči a vstřelil gól – 1:0!

O necelých deset minut později přešli sešívaní do rychlého protiútoku v situaci tři na tři. K míči se dostal Mohammed, který ve vápně udělal obránci rychlou kličku, vystřelil na vzdálenější tyč a překonal brankáře – 2:0!

K dalšímu dvojitému střídání sešívaných došlo v 82. minutě. Kopáčka s Beranem střídali Samer a Šimeček. V 87. minutě viděl od rozhodčího žlutou kartu hostující Volešák. K poslednímu střídání sáhl trenér v 90. minutě, když Labíka nahradil Voriazidis.

Nic dalšího už se v zápase nestalo a sešívaní tak oslavili dvougólovou výhru nad Povltavskou FA. Tři body posunuly sešívané na průběžné čtvrté místo. Další utkání čeká B-tým ve středu 1. června od 17:00 venku proti Rakovníku.