B-tým: Divoký zápas přinesl výhru nad Varnsdorfem | SK Slavia Praha

B-tým: Divoký zápas přinesl výhru nad Varnsdorfem

3:2
(2:1)
7. kolo, 4. 9. 2022, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FK Varnsdorf
Po středeční remíze v Opavě sešívané béčko navázalo na bodový zisk, tentokrát vybojovali mladí slávisté tři body za výhru 3:2 nad Varnsdorfem.

Z kádru A-týmu do zápasu zasáhli Jan Sirotník a Srdjan Plavšić.

Utkání nabídlo hned od úvodu hodně vzruchu na obou stranách. Slávisté šli hned ve druhé minutě do vedení. Na levé straně se krásně uvolnil Srdjan Plavšić, který přesným centrem našel hlavu Martina Šuberta, ten si ve vápně našel prostor a hlavičkou uklidil míč k tyči.

Druhá trefa slávistů začala paradoxně příležitostí hostů. Varnsdorf zahrával přímý kop, střelu soupeře ale brankář Jan Sirotník chytil. Dlouho ale neváhal, rychlou rozehrávkou našel Martina Šuberta, střelec prvního gólu posunul míč na Daniela Šmigu, ten obešel brankáře a dopravil míč do odkryté branky.

Hosté se dočkali snížení v 18. minutě, kdy byl pronikající hráč faulován v pokutovém území, nařízenou penaltu proměnil Bojan Dordič.

Varnsdorf si ve zbytku půle vytvořil herní převahu, největší příležitosti ale dokázal v prvním případě zneškodnit Jan Siortník, druhou šanci po signálu z rohu pak zblokovala obrana.

Tři minuty po příchodu ze šaten se ke střele z hranice vápna dostal Žák, ten ale bránu přestřelil. Druhý pokutový kop nařídil rozhodčí v 57., kdy zahrál rukou Alexandr Bárta. Také ve druhém případě si Bojan Dordič poradil, byť Jan Sirotník tentokrát vystihl stranu.

Slávisté si ale vzali brzy vedení zpět! Dobrým napadáním donutil Jakub Kopáček brankáře Šeráka k chybě, gólman hostů následně našeho záložníka fauloval. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Daniel Šmiga.

Zajímavou střelou se v 70. minutě prezentoval levý obránce Albert Labík, který křížnou ranou jen těsně minul zadní tyč.

Béčko už vedení udrželo a z duelu s Varnsdorfem bere tři body za výhru 3:2!