B-tým: V souboji ligových rezerv úspěšnější Sigma | SK Slavia Praha

B-tým: V souboji ligových rezerv úspěšnější Sigma

4:0
(1:0)
11. kolo, 10. 10. 2022, Andrův Stadion
SK Sigma Olomouc B - SK Slavia Praha B
12. kolo F:NL nabídlo v televizní dohrávce souboj ligových rezerv Sigmy a Slavie, který skončil výhrou domácí Olomouce.

Domácí Sigma nastoupila do utkání posílena o několik hráčů z kádru A-týmu.

Od úvodu se oba týmy, jak je jejich zvykem, tlačily do útoku. Na první vážnější moment se ale čekalo do 24. minuty, kdy domácí Matoušek trefil z přímého kopu břevno.

Také na druhé straně zachránilo Olomouc břevno. Míč z kopačky Martina Šubert zastavila pouze horní tyč branky. Ve 29. minutě zpoza vápna napřáhl Zifčák do břevna, míč se následně od země odrazil ven z branky. Domácí reklamovali, že míč již překročil brankovou čáru, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

Nadějnou příležitost měl po centru Daniel Šmiga, jeho zakončení domácí brankář Digaňa vyrazil. Ve 35. minutě se Sigma ujala vedení. Olomouc poslala ze strany centr do vápna, kde byl úplně nehlídaný Lukáš Vraštil, který uklidil míč přesně k tyči.

V závěru půle byly dva zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve zakončoval Matoušek těsně vedle, na druhé straně vyrazil střelu Ebrima Singhateha mimo tři tyče brankář domácích.

První půle tak skončila výsledkem 1:0 pro Sigmu B.

Slávisté vstoupili aktivně do druhé části, Martin Šubert po pěkné akci zakončoval z hranice vápna těsně vedle, v další příležitosti pak Daniel Šmiga nemířil hlavou přesně.

V 56. minutě slávisté při přechodu do útoku ztratili míč a Sigma šla do rychlého brejku, Šíp obešel vyběhnutého brankáře Adama Dvořáka, z velkého úhlu ale netrefil branku.

Druhého gólu se Sigma dočkala v 68. minutě, Matoušek utekl po straně a přihrál pod sebe na Zlatohlávka, který zakončil přesně k tyči. V 75. minutě se dostal ke střele Uriča, Adam Dvořák jeho zakončení vyrazil, míč se ale dostal pouze k Zlatohlávkovi, který doklepl míč do sítě – 3:0 pro Sigmu.

V závěru se ještě dostal ke střele zpoza vápna Matěj Jurásek, jeho střela ale těsně minula tyč. Úspěšnější byl na druhé straně Fabiánek, jehož střela zaplula přesně k tyči, a stanovil tak konečný výsledek na 4:0.

V souboji ligových béček tak byla úspěšnější posílená rezerva Sigmy Olomouc.