B-tým: Ze hřiště lídra tabulky bez bodu | SK Slavia Praha

3:0
(1:0)
28. kolo, 21. 5. 2023, Městský stadion Karviná
MFK Karviná - SK Slavia Praha B
V dalším kole F:NL cestovalo béčko na půdu lídra tabulky. Karviná v první půli zužitkovala svou jedinou šanci, ve druhé půli pak slepenými góly stvrdili domácí výhru 3:0.

Z áčka tentokrát naskočili v dresu B-týmu brankář Jan Stejskal, obránci Jan Bořil a Ondřej Kričfaluši, ofenzivní řadu doplnil David Pech.

Slávistické béčko začalo na půdě vedoucího celku nebojácně, více drželo míč a tlačilo se k vápnu Karviné. Ve 20. minutě se Slavia dostala do velké šance. Po pěkné akci sešívaných se na vápně dostal k míči David Pech, jeho technickou ránu tečoval obránce těsně mimo tři tyče.

Domácí hned svou první vážnější akci využili, Mikuš pronikl přes obránce a do vápna a přesnou střelou k zadaní tyči poslal domácí celek do vedení. Slávisté ale nepolevili v aktivitě a dokázali si vytvořit další velkou šanci. Albert Labík fantasticky našel rozeběhnutého David Hájka, který si těžký míč dokázal zpracovat, z otočky ale zakončoval pouze do brankáře Ciupy.

Po první půli Karviná vedla 1:0.

V 53. minutě měl obrovskou příležitost Karviné po centru ze strany Akinyemi, ten ale hlavičkoval přímo do středu branky. Domácí byli bohužel velice efektivní, v 60. minutě zakončoval po rychlém brejku a následné přihrávce ze strany Akinyemi, o dvě minuty později pak další rychlý brejk zakončil přesnou střelou z vápna Málek.

Rychlé góly posadily Karvinou na koně, výborným zákrokem se po rohovém kopu blýskl Jan Stejskal. V 74. minutě slávisté předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci trefil tyčku Albert Labík. O malou chvíli později pálil těsně vedle zpoza vápna David Pech. V poslední desetiminutovce se slávisté snažili o korekci skóre, prosadit se ale nedokázali.

Z půdy favorita na postup do první ligy odjíždí B-tým bez bodu. V dalším, už předposledním, soutěžním kole přivítá béčko ve středu 24. 5. od 17:00 na Xaverově Líšeň. Přijďte slávisty podpořit v důležitém duelu!