Ke 130 letům výhra nad Baníkem. Zářil Matěj Jurásek | SK Slavia Praha

Ke 130 letům výhra nad Baníkem. Zářil Matěj Jurásek

3:1
(0:0)
15. kolo, 6. 11. 2022, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Slávisté si ke 130. narozeninám nadělili v 15. kole FORTUNA:LIGY vítězství 3:1 nad Baníkem, o které se zasloužil svými dvěma premiérovými brankami v lize Matěj Jurásek.

Začátku utkání předcházel slavnostní okamžik k výročí 130 let klubu. Východní tribuna Fortuna Areny nově ponese jméno legendárního útočníka Františka Veselého. Křtu se přímo na hracího ploše zúčastnil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík a František Veselý mladší.

Fanoušci rozvinuli po celé délce tribuny plachtu zvěčňující Josefa Bicana, Františka Pláničku a Antonína Puče. Dlaždice posledního jmenovaného byla před utkáním také přidána na Chodník slávy před stadionem, stejnou formou byli oceněni i Jan Košek a Jaroslav Hausman.

Po nástupu na trávník si hráči obou klubů nasadili na hlavy klobouky vyjadřující podporu projektu F*ck Cancer, který šíří osvětu v oblasti rakoviny mladistvých.

Slávisté vstoupili do duelu aktivně, pokus Mosese Usora ukryl Laštůvka do rukavic, v 7. minutě obral Ondřej Lingr o míč váhajícího obránce, křižná střela proletěla těsně vedle levé tyče. Zakončení Frydrycha, majitele tří mistrovských titulů v sešívaném, chyběla přesnost. Přesný nebyl na druhé straně hřiště ani Jakub Hromada.

Ve 23. minut zkusil štěstí zdálky Oscar, kapitán Baníku Laštůvka byl připraven. Domácím se v úvodní půlhodině dařilo držet soupeře na obranné polovině, ojedinělé brejky naše defenzivní linie eleiminovala.

První branka visela ve vzduchu po zajímavém centru Santose, na který jen o krok nedosáhl nabíhající David Douděra. Ve 34. minutě vyslal na bránu Baníku dva zajímavé pokusy David Jurásek, ani jeden však mezi tři tyče nezamířil.

O chvíli později už míč z hlavy Tarase Kačaraby letěl tím správným směrem, na brankové čáře ho ale odhlavičkoval jeden z hostujících obránců. 40. minuta nabídla infarktové momenty na obou stranách. Ondřej Lingr nejprve nastřelil břevno, při následném protiútoku postupoval sám na Ondřeje Koláře Šehič, v tutové pozici však naštěstí minul.

Strhující pasáž vyústila také v hlavičku Eduarda Santose, která proletěla jen kousek vedle levé tyče. Byla to zároveň poslední akce první půle, která fanouškům nabídla atraktivní podívanou.

Do druhé půle nastoupili slávisté s jednou změnou v sestavě, Hromadu nahradil ve středu zálohy Christ Tiéhi.

V 53. minutě se diváci v Edenu dočkali úvodní branky, kterou si po přímém kopu Mosese Usora vstřelil do vlastní sítě Filip Kaloč – 1:0!

O pět minut později hosté stav skóre vyrovnali, po rohovém kopu se trefil hlavou Fleišman – 1:1. V 64. minutě se k přímému kopu postavil Christ Tiéhi, jeho pokus ale Laštůvka pokryl.

Rozhodnout vyrovnaný stav přišli na hranici poslední třetiny zápasu Stanislav Tecl a Matěj Jurásek, kteří vystřídali Jurečku s Usorem.

Skvělá volba trenérského týmu! Byl to právě střídající Matěj Jurásek, který stál na konci rychlého protiútoku a přesnou střelou na bližší tyč vrátil sešívaným v 73. minutě vedení – 2:1! Vstřelil tak svůj první ligový gól v kariéře!

Stejná pozice, stejný hráč a tentokrát střela na levou tyč, za kterou by se nemusel stydět ani Arjen Robben. Matěj Jurásek v 79. minutě přidal svůj druhý gól a navýšil slávistické vedení – 3:1!

Sešívaní dál tlačili, střela Olayinky v nastavení skončila jen těsně mimo. Pokus Tecla vyrazil Laštůvka.

Nic dalšího se už v utkání nestalo a Slavia si tak ke 130. narozeninám nadělila výhru a důležité tři body do tabulky. Poslední utkání podzimu čeká sešívané příští neděli ve Zlíně.