Výhru nad Brnem trefili Ewerton a Mick van Buren | SK Slavia Praha

Výhru nad Brnem trefili Ewerton a Mick van Buren

2:0
(0:0)
19. kolo, 11. 2. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Slávisté v 19. kole FORTUNA:LIGY porazili díky brankám Ewertona a van Burena brněnskou Zbrojovku 2:0. K vítězství přispěl několika skvělými zákroky také Ondřej Kolář.

Před úvodním hvizdem proběhl Edenem minutový potlesk k uctění památky slávistické legendy Františka Cipra, který sešívanou rodinu opustil 7. února.

Zápas začal ve velkém tempu, první gólovou šanci měl v 5. minutě po centru Petra Ševčíka na hlavě Ibrahim Traoré, jeho pokus ale vychytal brankář hostí. Následný střílený centr Davida Douděry pokryl znovu pozorný Berkovec.

Po deseti minutách hry zkoušel štěstí obstřelem levačkou Matěj Jurásek, k úvodní brance mu však chybělo lepší umístění. V 19. minutě poprvé zahrozil také soupeř, gól nebyl pro ofsajd uznán.

Uplynula půl hodina utkání, když se z volného přímého kopu snažil zakroutit míč do brány David Jurásek, jeho dělovka skončila metr nad. Jeho jmenovec Matěj to zkusil z podobné pozice znovu a vybral si přízemní střelu, která proletěla jen kousek vedle pravé tyče.

Na tlak sešívaných odpověděl Řezníček, jehož střelu pokryl dobře postavený Ondřej Kolář. Neuspěl ani na druhé straně zakončující Olayinka, který svou hlavičku poslal ze slibné pozice vysoko nad.

Těsně před poločasem poslal Petr Ševčík do vápna štiplavý míč, který si hostující obrana div nesrazila do sítě. Po následném rohu pálil David Douděra, jeho střelu vytáhl konečky prstů ex-slávista Berkovec a tím úvodní dějství uzavřel.

Po nevýrazném vstupu do druhé půle přišel Jindřich Trpišovský se střídáním v útočných řadách. Matěje Juráska a Václava Jurečku vystřídalo duo Ewerton – van Buren.

Skvělý tah! K volnému přímému kopu se v 58. minutě postavil právě střídající Ewerton, prostřelil zeď i brankáře a poslal Slavii do vedení – 1:0!

Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno. Lob Řezníčka ale Ondřej Kolář bezpečně chytil.

Zkraje 67. minuty napřáhl ke střele David Douděra, jeho projektil dokázal Berkovec před dobíhajícím Václavem Jurečkou ztlumit. Následně udržel pro sešívané vedení dalším povedeným reflexním zákrokem Ondřej Kolář.

V 75. minutě nejprve neuspěl tváří v tvář gólmanovi Petr Hronek, brankou neskončila ani střela z otočky Davida Douděry.

O deset minut později už to bylo o dvě branky. Ewerton předložil míč Micku van Burenovi a ten technickým obstřelem navýšil sešívané vedení – 2:0! Nizozemský útočník se tak svým jedenáctým gólem dotáhl na čelo tabulky ligových střelců.

Nic dalšího už se v Edenu nestalo a slávisté tak porazili brněnskou Zbrojovku 2:0! Další zápas čeká sešívané 18. února v Teplicích.