Obrat proti Plzni! Výhru trefili Olayinka s Lingrem | SK Slavia Praha

Obrat proti Plzni! Výhru trefili Olayinka s Lingrem

2:1
(0:1)
23. kolo, 11. 3. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slávisté ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazili Viktorii Plzeň 2:1, a zůstali tak na první pozici v tabulce. Obrat zařídili Peter Olayinka s Ondřejem Lingrem.

Sešívané čekal v Edenu jeden z určujících zápasů o mistrovský titul. Do utkání s Plzní vstoupil na stoperu s kapitánskou páskou hrající Tomáš Holeš. Záložní řadu utvořilo trio Jakub Hromada, Oscar Dorley a Petr Ševčík. Ivan Schranz a Peter Olayinka pak měli z křídel zásobovat tvorbou útočných akcí Stanislava Tecla.

Zápasu předcházelo slavnostní převzetí šeku v hodnotě 200 000 Kč, který zástupcům sdružení DONOR předali kapitáni obou týmů – Tomáš Holeš a Lukáš Hejda.

Začátek utkání byl rozkouskovaný častými nepřesnostmi a fauly z obou stran. V 16. minutě však hosté využili chyby slávistické obrany a z první příležitosti Chorým otevřeli skóre – 0:1.

K premiérovému ohrožení branky Staňka se po dvaceti minutách hry dostal Ivan Schranz, jeho slabá střela ale brankáři Viktorie příliš starostí nenadělala. Blíž úspěšnému zakončení byl ve 25. minutě Stanislav Tecl, jehož volej po centru Tomáše Holeše proletěl jen těsně nad.

Vyrovnávacím gólem neskočil ani střílený centr Davida Juráska, který tečoval mimo bránu Ivan Schranz. Ve 38. minutě předložil levý bek sešívaných do vápna další nebezpečný míč a jen těsně nedosáhl skluzující Stanislav Tecl.

Těsně před poločasem zahrozil hlavou Peter Olayinka, jeho pokus na pravou tyč vyrazil Staněk.

Množství centrů do vápna soupeře slávisté nedokázali přetavit v úspěšné zakončení, a do šaten tak šli s jednobrankovým mankem.

Do druhého dějství nastoupili sešívaní se dvěma změnami v sestavě. Jakuba Hromadu se Stanislavem Teclem nahradili Mick van Buren a Ondřej Lingr, který si tak připsal svůj 150. start v lize.

Do slibné příležitosti se ve 49. minutě zpoza vápna střílející David Jurásek, jeho pravačka ale vyslala míč nad bránu. Úspěšnější už byl o minutu později Peter Olayinka, který po rohu Petra Ševčíka rozvlnil přesnou hlavičkou síť a vyrovnal skóre – 1:1!

Slavia dál tlačila, krásnou akci na pravé straně hřiště zakončil střelou pod horní tyč Mick van Buren, o vedoucí branku ho připravil brankář Staněk, který projektil nizozemského útočníka konečky prstů vytěsnil.

V 62. minutě vystřídal na hřišti Matěj Jurásek Davida Douděru a hned se předvedl přesným centrem na Ivana Schranze, který pohotovým volejem provětral boční síť.

V 70. minutě nahradil Lukáš Masopust na pravé straně Ivana Schranze a zapsal tak svůj první jarní start za A-tým. O chvíli později dopadl protečovaný roh na pravačku Ondřeje Lingra, který však nezamířil přesně.

76. minuta už Eden rozzářila o poznání víc. Průnik Matěje Juráska a následný pas skrz pokutové území našel Ondřeje Lingra, který poslal sešívané do vedení – 2:1!

Tlak slávistů neustával, rozdíl ve skóre mohl navýšit Oscar, jeho dělovku ale na poslední chvíli zablokovala obrana hostů.

V 90. minutě byl blízko pojistky Matěj Jurásek, se zakončením však příliš dlouho váhal. Nic dalšího už se ale v utkání nestalo a Eden se tak stal svědkem tříbodového obratu s konečným skóre 2:1!

Další zápas čeká slávisty příští sobotu, kdy od 18:00 vyzvou na venkovní půdě Liberec.